Prieš migrantus, politikus ir LGBT smurtauti kurstęs panevėžietis sulaukė teismo nuosprendžio | KaunoDiena.lt

PRIEŠ MIGRANTUS, POLITIKUS IR LGBT SMURTAUTI KURSTĘS PANEVĖŽIETIS SULAUKĖ TEISMO NUOSPRENDŽIO

  • 3

Teismas 60-metį panevėžietį pripažino kaltu dėl nesantaiką kurstančių plakatų gamybos bei platinimo praėjusių metų rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais Panevėžyje.

Jam skirta ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro siūlyta laisvės apribojimo bausmė, bus konfiskuotas kompiuteris bei spausdintuvas.

Įvairiose Panevėžio vietose savadarbiai plakatai, kuriuose kurstoma neapykanta, tyčiojamasi ir kurstoma smurtauti prieš migrantus, seksualines mažumas, Lietuvos politikus ir kt. pasirodė pernai, vasaros pabaigoje, primenama Generalinės prokuratūros pranešime.

Plakatai su 10-čia skirtingų tekstų daugiausia buvo išklijuoti ant šiukšlių konteinerių, autobusų stotelių stiklų ir panašiose vietose. Tyrimo metu nustatyta, kad šie tekstai viešai skleidžia nesantaiką ir skatina neapykantą visuomenės grupėms, skiriamoms kilmės, seksualinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

E. Laužadžio / jp.lt nuotr.

Dėl galimo neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Į teisėsaugos pareigūnų rankas įtariamasis – panevėžietis B. B. – pateko rugsėjo 14-ąją. Vakare po miestą patruliavę policijos pareigūnai pastebėjo, kaip dviračiu atvažiavęs vyras klijuoja plakatą ant autobusų stotelės stoginės stiklo ir jį sulaikė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M. Jurkėno, žodžio laisvė nesuteikia teisės kurstyti neapykantą, tyčiotis ar skatinti smurtauti.

Kovo 31 dieną prokuroras M. Jurkėnas su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus.

Išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio miesto rūmų teisėjas balandžio 7 dieną pripažino B. B. kaltu dėl neapykantos kurstymo ir skyrė prokuroro pasiūlytas bausmes.

Prokuroras teismo prašė B. B. skirti 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei konfiskuoti kompiuterį ir spausdintuvą. Procesą užbaigus teismo baudžiamuoju įsakymu, galutinė B. B. skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu – iki 1 metų.

Nuteistasis taip pat turės per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Teismas uždraudė B. B. naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti saugoti kitiems asmenims bet kokius daiktus, kuriais tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu.

GALERIJA

  • Prieš migrantus, politikus ir LGBT smurtauti kurstęs panevėžietis sulaukė teismo nuosprendžio
  • Prieš migrantus, politikus ir LGBT smurtauti kurstęs panevėžietis sulaukė teismo nuosprendžio
  • Prieš migrantus, politikus ir LGBT smurtauti kurstęs panevėžietis sulaukė teismo nuosprendžio
E. Laužadžio / jp.lt nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Vartotojas

Kita nuomonė dar nedraudžiama, galit negasdinti

O štai

Masiulio bylos negali "įveikti" joks teismas....

na,...manau po tokio ,,,teismo ,, sprendimo

beliks senoliuj tik vienas kelias --paciam tapt Breiviku......

SUSIJUSIOS NAUJIENOS