Teismas dar dešimčiai dienų pratęsė suėmimą advokatui | KaunoDiena.lt

TEISMAS DAR DEŠIMČIAI DIENŲ PRATĘSĖ SUĖMIMĄ ADVOKATUI

Vilniaus apylinkės teismas penktadienį dar dešimčiai dienų pratęsė suėmimą prokurorų korupcijos byloje įtariamam advokatui Šarūnui Mickevičiui. Kartu sulaikytiems dviem prokurorams ir FNTT agentui suėmimo neprašyta pratęsti, jie paleisti į laisvę.

Kaip BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė, Š. Marcinkevičiaus suėmimas buvo pratęstas dešimčiai dienų nuo gegužės 23 dienos.

Š. Mickevičius buvo sulaikytas praėjusį trečiadienį ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Gegužės 14 dieną Vilniaus apylinkės teismas leido jį suimti dešimties dienų laikotarpiui dėl galimo trukdymo procesui.

Tą pačią dieną teismas leido suimti taip pat šioje byloje įtariamus prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijų Valatką.

D. Puzinas ir N. Valatka buvo suimti dešimčiai dienų, o N. Marcinkevičiui skirtas suėmimas septynioms dienoms.

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad N. Marcinkevičius, pasibaigus suėmimo terminui, į laisvę buvo paleistas trečiadienį. D. Puzinui ir N. Valatkai taip pat neprašyta pratęsti suėmimo, jų suėmimas pasibaigė penktadienį. Šiems trims įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Iš viso vienuolika asmenų buvo sulaikyti praėjusį trečiadienį dėl įtarimų korupciniais nusikaltimais.

Likusiems iš sulaikytųjų buvo paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, tarp jų – ir prokurorui Ugniui Vyčinui. Jiems skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U. Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N. Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Antanas

Mentus paleido, advokata paliko. Tokia teisesauga, PRADAZHNA!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS