Mirė šiaulietis, audiovizualinio meno kūrėjas S. Pučinskas | KaunoDiena.lt

MIRĖ ŠIAULIETIS, AUDIOVIZUALINIO MENO KŪRĖJAS S. PUČINSKAS

Šeštadienį, rugsėjo 23-iąją, nustojo plakusi Sauliaus Pučinsko širdis. Šią liūdną žinia internete išplatindama pranešimą spaudai paskelbė  Šiaulių miesto savivaldybė.

Žmogaus, savo vaizdo pasakojimais padėjusio mums keliauti Šiaulių ir visos Lietuvos istorinės atminties keliu ir atvėrusio mums, žiūrovams, daugybę nuostabių dalykų. Profesionaliai ir jautriai Saulius kūrė televizijos laidas, dokumentinius ir trumpametražinius filmus, vaizdo klipus, vizualinę estetiką derindamas su muzikalumu, dokumentinį tikslumą su poetiniu pasakojimu. Kūrybinis palikimas – didžiulis (mažiau susipažinę bent dalį jo gali rasti YouTube kanale).

Saulius Pučinskas gimė 1965 m. sausio 25 d. Šiauliuose. Mokėsi 12 vid. mokykloje (dabar Juventos progimnazija), Šiaulių muzikos technikume, audiovizualinio meno bakalauro laipsnį įgijo Šiaulių universiteto Menų fakultete. Savo darbinę biografiją pradėjo Šiaulių dramos teatre kaip garso režisierius. Vadovavo jaunimo klubui „Aušrinė”, dirbo „Šiaulių MAX‘as“ direktoriaus pavaduotoju, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Bendrojo skyriaus vedėju. Kūrybines idėjas įgyvendino radijo ir TV kompanijose: Šiaulių roko klubo TV ,,Tango”, ,,Šiaulių Radiocentre”, ,,Šiaulių TV”,  o taip pat UAB „Telerena“, Šiaulių regiono TV ,,S plius” (vėliau - VšĮ „Šiauliai plius”) dirbdamas programų direktoriumi.

Dalyvavo daugybėje grupinių parodų, festivalių, konkursų ir kaip kūrėjas, ir kaip komisijos narys. Už savo indėlį į kultūros paveldo puoselėjimą, laidų ciklą ,,Įdomioji Šiaulių istorija”, buvo apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija (2005 m.), ne kartą nominuotas, tapęs prizininku ar laureatu įvairiuose kūrybiniuose konkursuose.

Tie, kurie buvome pažįstami, sakome – gera buvo būti bendrakeleiviais ir patirti tokią dovaną – vieni ilgiau, kiti trumpiau būti šalia, bendradarbiauti, kurti.

Su Sauliumi galima atsisveikinti nuo rugsėjo 27 d. 14 val. iki rugsėjo 28 d. 12 val. laidojimo namuose ,,Šeimos medis” (Dvaro g. 99). Šv. mišios rugsėjo 28 d. 8 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.

PASIEKIMAI:

2022 – Konkursas „Pragiedruliai”. Televizijos laidų ciklas „Miesto kino teatrų istorijos. Vilnius“ nominantas kategorijoje „Geriausia 2022 m. televizijos istorinės atminties laida“.

2020 – Konkursas „Pragiedruliai”. Geriausia regioninės televizijos laida „Paslėpti lobiai. Sieninė tapyba“.

2020 – Konkursas „Pragiedruliai”. 2019 – Konkursas „Pragiedruliai”. Konkursas „Pragiedruliai”. 2018 – Konkursas „Pragiedruliai”. 2017 – Konkursas „Pragiedruliai”. Laida „Dievui ir Žmogui. Vincas Svirskis" nominantė kategorijoje „Televizijos dokumentikos laida“.

2013 –  Fotografijų konkurso „2012 – Konkursas „Pragiedruliai”. Laida „Knygos kelias Žemaitijoje“, s2009 – The 7th International Festival of Non-Professional Film Makers Tallinn 2009. Darbas „[Ne]matomas“. Special prize of the Estonian film amateurs union.

2008 – 6-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2008". Darbas „[Ne]matomas“. Diplomas už originalumą.

2007 – Videominiatiūrų festivalis-konkursas „Žiūrėk laisvai". Darbas „Motto“. Vilnius. III vieta.

2005 – Šiaulių miesto kultūros ir meno premija už reikšmingą kultūros paveldo puoselėjimą TV laidų  cikle „Įdomioji Šiaulių istorija“.

2004 – TV laida „Modris Tenisonas“, geriausios 2004 metų TV kultūros laidos konkurso laureatas.

2004 – TV laidų ciklas „Įdomioji Šiaulių istorija“, geriausios 2004 metų TV kultūros laidos konkurso laureatas.

2003 – TV laidų ciklas „Įdomioji Šiaulių istorija“, II vieta už geriausią 2003 m. regioninių TV kultūros laidą.

2001 – konkurso „Žiniasklaida prieš korupcija“ (laida „Provincija“). Diplomas už aktualumą.

1997 – Videoklipai „Lietus", „Giminės“ (su Pauliumi Arlausku), „14.47-15.27 27 07 91” (su Gintaru Šepučiu) įtraukti į „Geriausi Lietuvos videomeno darbai“ (sud. Sonata Žalneravičiutė).

1995 – Videoklipas „Žuvys „Maya”, Lietuvos TV videoklipų konkurso „Labas” prizas už geriausią montažą.

1993 – Videoklipas  „Žuvys „Giminės“, Lietuvos TV videoklipų konkurso „Labas” nugalėtojas.

1992 – Videoklipas „Žuvys „Jie“,  Lietuvos TV videoklipų konkurso „Labas” nugalėtojas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS