Vinilinės grindys: nuo slenksčio iki vaikų kambario | KaunoDiena.lt

VINILINĖS GRINDYS: NUO SLENKSČIO IKI VAIKŲ KAMBARIO

Laminatas nusibodo, plytelės tinka ne visose patalpose, parketas – itin kaprizinga grindų danga, kilimai – jauku, bet renka dulkes... Idealus sprendimas – aukštomis techninėmis savybėmis pasižyminčios, tad pelnytai laikomos universaliomis vinilinės grindys.

Kaip išvengti klaidų

Namai kyla nuo pamatų, interjeras kuriamas nuo grindų. Išsirinkti jų dangą – atsakinga užduotis. Tai dideles apkrovas patiriantis paviršius, todėl turi būti itin kokybiškas, ilgaamžis, dekoratyvus – kurti namų jaukumą. Svarbu ir tai, kad būtų lengva prižiūrėti.

"Didžiausia klaida, kurią daro žmonės, – grindis renkasi pagal medžiagą, o reikėtų galvoti apie panaudojimą, – atkreipia dėmesį Namų idėjų centre "NIC" įsikūrusio salono "Parketas ir tapetas" regiono vadovas Giedrius Laurinavičius. – Belgų gamybos vinilinė grindų danga "Pergo" padės išvengti šios klaidos. Ji atspari drėgmei, UV spinduliams, purvui, puikiai praleidžia šilumą, slopina garsą, yra itin patvari, jauki ir labai dekoratyvi – žavi spalvų, raštų, tekstūros įvairove, priklausomai nuo pasirinkimo, gali priminti taurią medieną ar natūralų akmenį. Svarbi savybė – ekologiškumas: vinilas saugus aplinkai ir žmonėms, tinka net alergija sergančių namuose. Šias grindis galima kloti be išimties visose namų erdvėse."

Lietuviams ši produkcija imponuoja dar ir todėl, kad grindų paviršius ne blizgus, o subtiliai ar absoliučiai matinis – iš pažiūros dangos negalima atskirti nuo natūralios medienos. Be to, iš visų pusių lentelės turi V formos nuožulas – klojant grindis atsiranda nedidelių griovelių, kurie sukuria medinių lentų įspūdį.

Unikalios savybės

Vinilinės dangos pagrindas – polivinilchloridas (PVC). Dangą sudaro net keli sluoksniai. Viršutinis – kokybiška, permatoma, apsauginė plėvelė. Apsauginis sluoksnis TitanV™ grindis daro mechaniškai atsparesnes – paviršius atlaiko smūgius ir įbrėžimus, ilgus metus apsaugo nuo nusidėvėjimo. Apsauginis sluoksnis nuo drėgmės ir sandarūs grioveliai užtikrina 100 proc. atsparumą drėgmei: užliekite grindis vandeniu ir laikykite kelias dienas – nieko neatsitiks. Paviršius gali būti dar padengtas ir papildoma plėvele, kuri jį apsaugos nuo cheminių medžiagų, dėmių.

Dangos atsparumo klasė priklauso nuo dėvimojo sluoksnio storio ir kokybės: žemiausia – 32 klasė, pritaikyta didžiausio intensyvumo visuomeninėms patalpoms – 34 klasė, namams rekomenduojama rinktis 32 ar 33 klasės dangą, joms belgų gamintojai suteikia net 20–25 m. garantiją.

Kitas sluoksnis – piešinys. Jis gali būti atspaustas arba įlietas. Pastarasis būdas kur kas patvaresnis ir imponuoja tiems, kas vertina autentiškumą – atkartoja ne tik natūralius medienos rašto subtilumus, visus nelygumus, bet ir turi išraiškingą, lengvai pirštais apčiuopiamą tekstūrą.

Apatinių sluoksnių cheminė sudėtis lemia ypatingą grindų dangos tvirtumą, kietumą, stiprumą, tuo pat metu ji yra ir stangri, elastinga, šilta – grindys nepraleidžia šalčio, jomis itin malonu vaikščioti basomis.

"Vinilinės grindys nėra tokios kietos kaip laminatas ar keramikinės plytelės, todėl puikiai izoliuoja garsą – slopina batų kaukšėjimą, vaikų bėgiojimą, – sako G.Laurinavičius ir atkreipia dėmesį, kad karštis ir sausas oras neturi įtakos vinilo stabilumui, o natūrali mediena dėl jo traukiasi, aižėja, skyla. – Vinilinė danga atspari temperatūros svyravimams: ją galite kloti ant betoninių nešildomos patalpos grindų ir ant vandeniu šildomo pagrindo."

Klojimo subtilybės

Visuomeninėms patalpoms patogiau naudoti ruloninę vinilinę grindų dangą, o privatiems būstams belgai siūlo klijuojamas lenteles arba plyteles, taip pat ir su užrakto "Perfect Fold™ V" sistema per visas  keturias lentelės kraštines. Danga su užraktu storesnė – 4,5 mm storio ir tinka kloti net ant medinių konstruktyvų. Paprasta užrakto sistema leidžia patiems, be patyrusių meistrų pagalbos įsirengti grindis "plaukiojančiu būdu". Kiek plonesnės, 2,5 mm storio vinilinės lentelės specialiais klijais klijuojamos ant betoninio paviršiaus.

"Vinilinė grindų danga kur kas plonesnė nei laminatas, todėl jos pagrindas turėtų būti kruopščiai paruoštas – galimi nedideli, vos 1 mm nukrypimai, ypač jei ją klijuojate. Jei dangą klosite plaukiojamuoju būdu, svarbu įsigyti specialų paklotą. Tradicinis, tiesiamas po laminatu netinka: paklotas turi būti ne minkštas, o standus ir elastingas, kur kas didesnio suspaudimo laipsnio, maksimalaus 1,5 mm storio, – sako pašnekovas ir pastebi, kad kiekviena vinilinių grindų partija turi numerį, todėl labai svarbu iš karto įsigyti reikiamą dangos kiekį. – Prie konkrečios spalvos ir rašto grindų dangos gamintojai priderina ir grindjuostes."

Paprasta priežiūra

Vinilines grindis patariama  valyti sausu būdu – siurbti siurbliu. Valant šlapiai, tekstūros grioveliuose kaupiasi drėgmė, sudžiūsta, dėl to grindys patamsėja. Jei prireikus, valote drėgnai, iš karto nusausinkite. Venkite vinilines grindis vaškuoti ar blizginti – tai gali pakeisti dangos išvaizdą ir savybes.

GALERIJA

  • Vinilinės grindys: nuo slenksčio iki vaikų kambario
  • Vinilinės grindys: nuo slenksčio iki vaikų kambario
  • Vinilinės grindys: nuo slenksčio iki vaikų kambario
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS