D. Kepenį apskundė etikos sargams | KaunoDiena.lt

D. KEPENĮ APSKUNDĖ ETIKOS SARGAMS

  • 8

Dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario Dainiaus Kepenio pasisakymų Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamašunienę.

Parlamentarė etikos sargų prašo apsvarstyti Seimo nario D. Kepenio elgesį, įvertinti jo atitikimą Lietuvos Respublikos teisės aktams bei etikos ir moralės normoms.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi pažymi, kad, piktnaudžiaudamas savo išskirtine Seimo nario ir valstybės politiko padėtimi, D. Kepenis aktyviai prisideda prie visuomenės bauginimo, melagingų žinių konstravimo ir kursto rasinę neapykantą. Negana to, savo pasisakymais ir prieš vakcinas nukreiptomis iniciatyvomis prisideda, pasak jos, prie mažėjančių imunoprofilaktikos apimčių Lietuvoje, kas sukelia grėsmę visuomeniniam atsparumui užkrečiamosioms ligoms, ir taip pažeidžia viešąjį interesą.

„Liūdna stebėti, kaip parlamentaras D. Kepenis ir toliau baugina visuomenę, konstruoja melagingas žinias, iš esmės ragina žmones nesiskiepyti ir tokiu būdu prisideda prie užkrečiamų ligų protrūkio. Negana to, kad kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui, tai dar ir kursto rasinę neapykantą, savo pasisakymais kuria nuomonę, kad kitos rasės žmonės yra prastesni“, - teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak jos, duodamas interviu LRT laidai „Specialus tyrimas“ D. Kepenis teigė: „Dabar bajeriai baigėsi. Dabar aš pareikalavau, kad būtų ištirti... Nieks niekuomet nieko netyrė. Po skiepo daugybė atvejų, bet neištirtų iki šiol. Dėl to, kad netyrė! Aš šiek tiek pasidomėjau skiepų sudėtimi ir pamačiau... man pačiam buvo šokas, kad ten gali būti tokių dalykų! (...) įdomiausia, jie man neįrodė, kad po to, kai į mus suleidžia ten, sakysime, žmogaus embriono ląstelių arba beždžionės tenai, sakysim, inkstų ląstelių, arba viščiuko inkstų ląstelių... O kas žino, ar ten ne negriuko buvo kokios DNR su tom ląstelėm... Įleidžia į mus ir sako „nieko čia negali būti, mes viską išvalėm“. Pabandykit DNR išvalyti iš kažkokio skysčio. Kaip jie tą išvalė? Su tuo DNR mes gauname tam tikrą medžiagą, kuri naikina mūsų vaisingumą. Niekas neatsako, kas įdomiausia, niekas neatsako“.

Šių metų kovo 21 d. rezoliucijoje „Dėl neatidėliotinų priemonių siekiant padidinti skiepijimo aprėptį Lietuvoje“ Seimas yra pažymėjęs melagingų žinių įtaką imunoprofilaktikos apimčių mažėjimui ir paragino politikus susilaikyti nuo nepatikrintų ir mokslinėmis žiniomis nepagrįstų nuomonių apie vakcinas žinių sklaidos. „Dainius Kepenis šį raginimą ignoruoja. Be to, jis aktyviai menkina Seimo remiamas pastangas padidinti imunoprofilaktiką Lietuvoje iki Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamų aprėpčių ir stiprinti visuomenės saugumą“, - sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

jau

pats sveikuolis ,nelabai i toki panasus ,labiau i ligota zmogu ,

ALGIS

Anksčiau tokius vadindavo''ŠUNDAKTARIAIS'' .

Dovis

Dainius labai teisingai pasakė, akivaizdu kad kaltintojai nesidomėjo skiepų pašaliniu poveikiu ir sudėtimi, kuri nėra slepiama, gal ir ne visa aprašyta, bet visitek užtektinai šlykštu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS