Demokratai siūlo seksualinio smurto prieš vaikus bylose skirti specializuotus advokatus | KaunoDiena.lt

DEMOKRATAI SIŪLO SEKSUALINIO SMURTO PRIEŠ VAIKUS BYLOSE SKIRTI SPECIALIZUOTUS ADVOKATUS

Opozicinė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija siūlo seksualinio smurto prieš vaikus bylose skirti specializuotus advokatus, finansuoti psichologinę pagalbą.

Tokius pakeitimus numato Vaiko teisių apsaugos pagrindų bei Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymų pataisos, kurias demokratai siūlo pateikti jų inicijuojamos neeilinės sesijos metu.

Sesiją opozicijos atstovai siūlo sušaukti šios savaitės ketvirtadienį, tam reikia ne mažiau kaip 47 parašų – pirmadienio popietę iniciatoriams dar trūko trejeto parašų.

Pagal pataisas, vaikui, galimai patyrusiam seksualinį smurtą, valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą teiktų tik specialiai parengti advokatai. Jie turėtų būti išklausę specialų kursą pagal Lietuvos advokatūros parengtą ir su Teisingumo ministerija suderintą specialiąją mokymo programą.

Vaikams, galimai patyrusiems seksualinį smurtą, būtų skiriamas specializuotą valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą teikiantis advokatas, išskyrus tuos atvejus, kai vaiko tėvai arba kiti atstovai sudaro teisinių paslaugų teikimo sutartį su jų pasirinktu advokatu vaiko interesams ginti.

Taip pat vaikams, galimai patyrusiems seksualinį smurtą, ir jų interesus atstovaujantiems suaugusiems turėtų būti teikiama valstybės finansuojama specializuota psichologinė pagalba. Jos teikimo tvarką nustatytų socialinės apsaugos ir darbo ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru.

Seimo opozicijos atstovai neeilinę sesiją siūlo šaukti siekiant išsiaiškinti, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui nebuvo nutekinta informacija apie jo atžvilgiu atliekamą tyrimą.

Į neeilinės sesijos darbotvarkę būtų įtraukti Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės atsakymai į Seimo narių klausimus, taip pat iniciatyva sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl galimo informacijos nutekinimo apie K. Bartoševičiaus atžvilgiu atliekamą tyrimą.

Prokuratūra K. Bartoševičiui praėjusią savaitę pareiškė įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis, kurie, kaip įtariama, įvykdyti jam esant Seimo nariu.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Na tikrai

O kodėl Lietuva vis dar neturi pedofilų registro? Ai, pamiršau LT gi nėra pedofilijos...yra tik išgalvoti vaikučių ir jų artimųjų pasakojimai...O gal nėra registro dėl to, kad ta pati pavardė ne tik su pedofilija būtų siejama..paaiškėtų ir daugiau nekaltų veiklų...?Be to, ar kas nors pažįstą nors vieną realiai nuteistą pedofilą? Nebent koks kaimo japas netyčia vietoje ir su visais įkalčiais įkliuvo,ir tai..gerai pasistengus išsukti galima...Vargas tiems, kuriuos jau nusižiūrėjo "nekaltieji", o teisingumą tik tėvai ir aukos pačios gali įvykdyti... teisėsauga šioje vietoje bejėgė...

Skvernelio gauja

Palyginkite Skvernelio gaują su lukašenkos gauja su putino gauja - visi kaip vienas - kaip Alibaba ir 40 plėšikų.

o ,,,specelizuoti advokatai ,, tai toki mazdaug

cerniausko tipo ,Skverneli -- kurie jau sukure mafijine sistema kaip issukt pedofilus nuo kalejimo ir susidorot su aukomis ir liudininkais ????
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS