Politikai reiškia užuojautą dėl L. Kravčuko mirties: netekome istorinės asmenybės | KaunoDiena.lt

POLITIKAI REIŠKIA UŽUOJAUTĄ DĖL L. KRAVČUKO MIRTIES: NETEKOME ISTORINĖS ASMENYBĖS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad antradienį mirus pirmajam nepriklausomos Ukrainos prezidentui Leonidui Kravčukui pasaulis neteko dar vienos istorinės asmenybės, prisidėjusios prie sovietinės imperijos žlugimo.

„Nuoširdi užuojauta šeimai, artimiesiems ir Ukrainos bei mūsų visų laisvę herojiškai ginantiems žmonėms, praradusiems pirmąjį nepriklausomos Ukrainos prezidentą, padėjusį pamatus nepriklausomai valstybei ir siekusį demokratinės Ukrainos kūrimo“, – sakoma G. Landsbergio užuojautoje, kurią trečiadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

„Netekome dar vienos istorinės asmenybės, prisidėjusios prie Sovietų imperijos žlugimo“, – užuojautoje pažymi G. Landsbergis.

Užuojautą trečiadienį pareiškė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Leonidas Kravčiukas išliks istorijoje kaip lyderis, vedęs Ukrainą iš Sovietų Sąjungos pančių į taikią nepriklausomybę ir suverenitetą, kuriuos Ukraina šiandien taip narsiai gina. Lietuvos Vyriausybės ir savo vardu reiškiu užuojautą ukrainiečių tautai, Leonido Kravčiuko šeimai ir artimiesiems“, – sakė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Ukrainos žiniasklaida antradienį pranešė, kad eidamas 89-us metus, po ilgai trukusios ligos, mirė pirmasis nepriklausomos Ukrainos prezidentas L. Kravčukas.

L. Kravčuko vadovaujama Ukrainos Aukščiausioji Taryba 1991 metų rugpjūčio 24 dieną, po Maskvoje įvykusio nesėkmingo karinio pučo, paskelbė šalies nepriklausomybę, o tų metų gruodį jis buvo išrinktas pirmuoju Ukrainos prezidentu.

1991 metų gruodžio 8-ąją L. Kravčukas su tuomečiu Rusijos lyderiu Borisu Jelcinu ir Baltarusijai vadovavusiu Stanislavu Šuškevičiumi pasirašė vadinamąjį Belovežo susitarimą dėl Sovietų Sąjungos panaikinimo ir Nepriklausomų Valstybių Sąjungos (NVS) įkūrimo.

87 metų S. Šuškevičius mirė dėl koronavirusinės infekcijos komplikacijų praeitą savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Ponas Landsbergi

Nelenk lazdos DAR labiau Jau su taivanu prisisnekejai! O KUR DABAR GARSIOJI PATAREJA maldeikiene TOKIA NUSUSUS MOTERELE KAP SUSTSUSKIS KLYKAVO KLYKAVO BET KAI I EP PATEKO TAI IR APSISIKO besarnate besazines boba. Ziurek Gabrieliau savo TAUTOS DIDVYRIUS AR BENT ZINAI KAS BUVO ROMAS KALANTA ?? ?

Gedas

Jei jau Glansbergis jaučia užuojautą, tai kažkas čia ne taip.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS