Įvertino Lietuvos EP narių susilaikymą balsuojant dėl Baltarusijos: atrodo keistai | KaunoDiena.lt

ĮVERTINO LIETUVOS EP NARIŲ SUSILAIKYMĄ BALSUOJANT DĖL BALTARUSIJOS: ATRODO KEISTAI

Premjeras Saulius Skvernelis dviejų Lietuvos europarlamentarų susilaikymą balsuojant dėl paramos Baltarusijos opozicijai vadina keistu.

„Aš manau, jei mūsų rinkti Europos Parlamento nariai atspindi čia esančių žmonių nuotaikas ir valdžios sprendimus, tai keistai toks susilaikymas atrodo“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Europos Parlamentui (EP) praėjusią savaitę balsuojant dėl paramą Baltarusijos opozicijai išsakančios rezoliucijos susilaikė du Lietuvos atstovai – Stasys Jakeliūnas ir Viktoras Uspaskichas.

„Valstiečių“ atstovas Stasys Jakeliūnas teigė rezoliucijos nepalaikęs dėl „pernelyg agresyvios retorikos“, nors pabrėžė nepalaikantis nei Rusijos, nei Baltarusijos režimų.

„Pernelyg populistiniai tie dalykai, be to, pernelyg agresyvi nesubalansuota retorika gali išprovokuoti tiek Baltarusijos neadekvačius veiksmus, bet ypatingai – Rusijos“, – BNS savo sprendimą komentavo S. Jakeliūnas.

Aš manau, jei mūsų rinkti Europos Parlamento nariai atspindi čia esančių žmonių nuotaikas ir valdžios sprendimus, tai keistai toks susilaikymas atrodo.

„Tai nereiškia, kad aš nepalaikau ar nepalaikysiu konkrečių tikslinių sankcijų, smerkiu tiek V. Putino režimą, tiek A. Lukašenkos režimą, tačiau tokios deklaracijos, mano manymu, labiau linkę pakenkti nei pagelbėti, tiek ES, tiek Lietuvai“, – sakė Lietuvos atstovas EP.

Darbo partijos vadovas V. Uspaskichas teigė, kad rezoliucija, jo vertinimu, buvo iki galo neparengta, o tai rodo ir balsavimo rezultatai – daugiau kaip šimtas susilaikiusių ir „prieš“.

EP praėjusį ketvirtadienį 574 balsais „už“, 37 europarlamentarams buvus prieš ir 82 susilaikius priėmė rezoliuciją, kuria Baltarusijoje vykusius prezidento rinkimus teigia buvus nesąžiningus ir nepripažįsta Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijos prezidentu, kai pasibaigs jo dabartinė kadencija.

Rezoliucija taip pat išsakoma parama Baltarusijos opozicijai, reikalaujama sankcijų prieš A. Lukašenką, jo jėgos struktūras, taip pat rusus, palaikančius Baltarusijos režimą.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

px kas ką laiko

bet tai švarnelis kaip savimi pasitiki, net vienas juoktis pradėjau. tauta išrinko, ir jai atstovauja,gal patylėsiu dėl tokių atstovų.

Ačiū

Ačiū, kad parodė abu savo “politinį snukį” ir padarė “gerą paslaugą” savo nutriušusioms partijoms-žinosim, ko iš jų laukti

Man

Man tai jie abu labiau panašūs į impotentus, nei į susilaikiusius
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS