Konservatoriai siekia stabdyti reprezentacinių ir parlamentinių lėšų mokėjimą | KaunoDiena.lt

KONSERVATORIAI SIEKIA STABDYTI REPREZENTACINIŲ IR PARLAMENTINIŲ LĖŠŲ MOKĖJIMĄ

Opoziciniai konservatoriai siekia, kad šalyje paskelbus ekstremalią situaciją Seimo nariams nebūtų mokamos lėšos, skirtos reprezentacijai ir parlamentinei veiklai.

Pagal jų parengtą Seimo statuto pataisą, šių lėšų mokėjimas parlamentarams stabdomas paskelbus nepaprastąją padėtį, valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, karantiną visoje šalies teritorijoje ir atnaujinamas jai pasibaigus.

Savo pataisą Seimo nariai Gabrielius Landsbergis, Ingrida Šimonytė, Irena Degutienė, Jurgis Razma, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Agnė Bilotaitė grindžia gresiančia ekonomine krize, kylančia dėl karantino uždarius dalį verslų.

Anot jų, Lietuvos bankas prognozuoja, kad pagal bazinį scenarijų, šalies ekonomika 2020 metais galėtų susitraukti 11,4 proc., o nedarbas pakilti iki 12,5 procento. Esant blogiausiam scenarijui ir karantinui užsitęsus iki keturių mėnesių, anot prognozių, šalies bendrasis vidaus produktas smuktų 20,8 proc., nedarbas išaugtų iki 16 procentų.

Projekto autorių teigimu, parlamentarai turi solidarizuotis su visuomene ir taupyti valstybės biudžeto lėšas, skirtas ekstremaliajai situacijai valdyti.

Anksčiau Seimo valdyba yra priėmusi sprendimą nuo balandžio 1-osios nebenaudoti reprezentacinių lėšų.

Tuomet paklausta ir frakcijų nuomonės dėl siūlymo laikinai atsisakyti parlamentinei veiklai skirtų išmokų.

Didžiausia valdančioji parlamento frakcija – „valstiečių“ – pareiškė, kad toks siūlymas neatitinka Konstitucijos, nes ten numatyta prievolė apmokėti parlamentinei veiklai skirtas išlaidas.

„(...) mūsų įsitikinimu, lėšų, skirtų Seimo nario parlamentinei veiklai, panaikinimas būtų neteisėtas ir netikslingas bei apsunkintų Seimo narių, ypač gyvenančių atokesnėse vietovėse, parlamentinį darbą“, – teigiama „valstiečių“ frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pasirašytame rašte.

Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas kiekvieną mėnesį gauna 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio sumą reprezentacijai, o jo pavaduotojai – po 0,4 dydžio VMDU sumą. Seimo nariams taip pat kas mėnesį skiriama 0,8 VMDU dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla.

Vienas VMDU šiuo metu siekia per 1 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

nuomone

Nematau jokiu problemu ,opozicija gali atsisakyti ne tik tu lesu ,bet ir keliu algu ,vistiek jie nieko nedirba ,o uz trukdyma dirbti ,tai dar ir baudas paskirti,kaip pazeidejams.

kam saugoti s u t r ę š u s į OŽĮ,

lai konservatoriai OŽĮ padovanoja DIEVAMS--už jų padarytas p i k t a d a r y b e s žmonėms.

Aristėja

Visiems seimo slunkiams neskirti jokių lėšų - nei reprezentacinėms, nei kanceliarinėms, nieko jie ten neveikia jau penkta savaitė, tik riejasi,skleidžia negatyvą, savo tuščiu politikavimu priešina tautą, žodžiu š... mala, o dar tikslinga ir naudinga būtų sumažinti ir atlyginimus!!! Esu tikra pritars dauguma tautiečių.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS