Neeilinė Seimo sesija numatoma rugpjūčio 10 dieną | KaunoDiena.lt

NEEILINĖ SEIMO SESIJA NUMATOMA RUGPJŪČIO 10 DIENĄ

Neeilinė Seimo sesija planuojama rugpjūčio 10 dieną.

Sprendimą dėl jos sušaukimo Seimo valdyba ketina priimti artimiausiomis dienomis, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Trečiadienį posėdžiavusi valdyba klausimo dėl neeilinės sesijos nesvarstė, nes kol kas Vyriausybė nėra pateikusi jos darbotvarkės – projektų, kurie turėtų būti svarstomi parlamente.

„Planuotume visą sesiją skirti tik su migracija susijusiems klausimams. Vienas dalykas yra kariuomenės įgalinimas, platesnių įgaliojimų suteikimas. Antras dalykas, fizinio barjero statybos paspartinimas, sklandesnio proceso užtikrinimas. Tam irgi reikalingi tam tikrų įstatymų pakeitimai“, – po valdybos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė parlamento vadovė.

Vyriausybė ketina teikti pataisas, išplečiančias kariuomenės įgaliojimus prie valstybės sienos. Be to, rengiamas specialus įstatymo projektas, skirtas tvoros statymui Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Anot Seimo vadovės, dar svarstoma, ar dėl migrantų antplūdžio reikėtų skelbti nepaprastąją padėtį.

„Mano supratimu, šiandien to nereikia. Mes galime užtikrinti tas reikalingas priemones ir nekeisdami dabartinio režimo“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Sušaukti neeilinę sesiją turi teisę Seimo valdyba arba dalis parlamentarų.

Liepos viduryje dėl neteisėtų migrantų antplūdžio parlamentarai jau rinkosi į neeilinę sesiją. Tuomet ypatingos skubos tvarka priimtos pataisos, susiaurinusios neteisėtų migrantų teises, siekiant greičiau išnagrinėti jų prieglobsčio prašymus.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

?????

O kodelne siandien??!!Jie normalus?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS