Seime – siūlymas iš valstybės kišenės apmokėti vaikų vasaros stovyklas | KaunoDiena.lt

SEIME – SIŪLYMAS IŠ VALSTYBĖS KIŠENĖS APMOKĖTI VAIKŲ VASAROS STOVYKLAS

Siūloma 7-16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5-7 dienų trukmės stacionarias vasaros stovyklas.

Tai numatančias Švietimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo socialdemokratų partijos frakcija.

Tikimasi, kad joms įsigaliojus visi 7-16 amžiaus vaikai, nepaisant jų socialinės padėties, mokslo rezultatų, galės kartą per metus dalyvauti edukacinėse vasaros stovyklose, kurios teigiamai paveiks vaikų fizinę, psichinę būklę, padės atgauti karantino metu prarastus ir suformuoti naujus sveikus įgūdžius.

Įstatymo pataisų iniciatorius, Seimo narys Linas Jonauskas teigia, kad vasaros stovyklos ne tik padėtų išspręsti vaikų užimtumo problemą, bet ir pagerintų jų fizinę bei emocinę būklę.

Šių lėšų nepakanka visiems vaikams. Pažeriama tik labai nedidelė saujelė lėšų, kuria gali pasinaudoti labai mažas skaičius vaikų.

„Mokslininkai nustatė, kad daugiau nei trečdalio tirtų Lietuvos vaikų emocinė būsena ir / arba elgesys pirmojo karantino metu pablogėjo. Padaugėjo vaikų galvos skausmų, kurie sietini su ilgesne sėdėjimo prie ekranų trukme, mažesniu fiziniu aktyvumu, trumpesniu buvimu lauke. Padaugėjo vaikų regėjimo sutrikimų ir nutukimo. Pastebimai sumažėjo vaikų, dalyvaujančių neformaliame ugdyme. Tuo tarpu vaikai, dalyvaujantys neformalaus ugdymo užsiėmimuose, prie ekranų praleido mažiau laiko, jų fizinė ir psichikos sveikata buvo geresnė, o noras mokytis ir mokymosi pasiekimai – didesni. Tai rodo, kad privalome daugiau dėmesio skirti neformaliam vaikų ugdymui. Ne visi tėvai turi galimybes nupirkti kelialapius į vasaros stovyklas, tačiau jos tikrai reikalingos tam, kad padėtų grąžinti vaikams socialinius, fizinio aktyvumo ir kitus prarastus įgūdžius“, – sakė L. Jonauskas.

L. Jonauskas teigia, kad šiuo metu valstybės dėmesys vaikų neformaliam ugdymui vasaros metu yra labai mažas. 

„Dažniausiai į vasaros stovyklas vyksta turtingesnių tėvų vaikai, nes dažnai šeimai nepakanka tam lėšų. Valstybė finansuoja vasaros stovyklas socialiai remtiniems vaikams, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neseniai leido savivaldybėms naudoti karantino metu sutaupytas neformalaus vaikų švietimo krepšelio lėšas vaikų vasaros stovykloms. Šių lėšų nepakanka visiems vaikams. Pažeriama tik labai nedidelė saujelė lėšų, kuria gali pasinaudoti labai mažas skaičius vaikų. Manau, kad valstybės investicija į vaikų edukaciją, fizinę, psichinę gerovę yra pati geriausia investicija“, – teigė L. Jonauskas.

Anot dokumento aiškinamojo rašto, skaičiuojama, kad  vienos vasaros stovyklos kaina vaikui per metus būtų apie  150 eurų.

Siūloma, kad Švietimo įstatymo pataisos įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Gerai

Vis geriau negu nieko, kuo daugiau duoda valdžia tuo geriau, bet pasakymas kad 5-7 dienų stovyklą padės suformuoti naujus įgūdžius, tai nesamone, įgūdžiai tikrai ne per tokį laiką susiformuoja, be to tai bus tiesiog tėvų įkišimas kažkur vaikų kad vis ne namie per atostogas...

Klpd.

Pinigų yra. Nereikia čia gasdint kad vaikams stovyklos tai oi oi.Tikrai, mažiau rūpinkitės pabėgėlių patogumais ir nenaudingom integracijom (lygtai jie čia galvoja likt?:D) o daugiau savo šalies piliečiais. Kokio angelo reikėjo skubėt kelt nepasiteisinančias karines išlaidas kai net Vokietijos Merkel'ienė neskuba (pas juos lygtais dabar karinių išlaidų procentas yra 1.5..)? Viskas keičiasi...Va Bidonas su Putkinu jau sudarė įdomius susitarimus ir atrodo kad libkonservu ,,rusaipuola" dar daugiau nutolo už horizonto. Kas bus jeigu to mūsų ginkluotės šlamšto niekam neprireiks? Kur dėsit? Į sikna susikišit?:D)

yja

o tai ko laukt? Po 2 metų vargu ar bus dar vaikams reikalinga ta reabilitacija stovyklos forma. Neišlaikykit nelegalų, lai patys užsimoka už duoną ir nakvinę. Bus pinigų mūsų vaikams jau šiandien

SUSIJUSIOS NAUJIENOS