Seimo komitetas pritarė komisijos išvadoms dėl LRT | KaunoDiena.lt

SEIMO KOMITETAS PRITARĖ KOMISIJOS IŠVADOMS DĖL LRT

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį pritarė laikinosios komisijos tyrimo išvadoms dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT), toliau jos bus teikiamos svarstyti Seimui.

Už išvadas, kuriomis siūloma keisti LRT valdymo struktūrą, keisti LRT tarybos sudarymo tvarką, konstatuojami buvusios vadovybės padaryti pažeidimai, balsavo aštuoni komiteto nariai, prieš buvo keturi.

TTK buvo paskirtas pagrindiniu svarstant LRT tyrimo išvadas, ir pritarus pagrindiniam komitetui, toliau projektas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Opozicijos atstovas socialdemokratas Julius Sabatauskas per posėdį siūlė pritarti papildomo Audito komiteto siūlymui daryti pertrauką, kol tyrimo komisijos sudarymą įvertins Konstitucinis Teismas, tačiau tam nepritarta, keturiems komiteto nariams parėmus siūlymą ir aštuoniems susilaikius.

Seimo komisijos išvadose siūloma steigti naują LRT valdymo organą – valdybą. Kartu siūloma koreguoti LRT tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencija, trumpinti tarybos narių kadenciją.

LRT vadovybė nuogąstauja, kad tokie pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.

Išvadose minimi ir viešųjų pirkimų pažeidimai, padaryti prie ankstesnės vadovybės. Konstatuota, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nuo 2005 metų sistemingai fiksavo pažeidimus, bet nėra duomenų, kad tuometine LRT vadovybė būtų ėmusis priemonių užkirsti jiems kelią.

Seimas gruodžio pabaigoje sudarė komisiją LRT finansams tirti. Jai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, išnagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą, jos atitikimą europinei praktikai ir t. t.

Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai, opozicija dėl komisijos sudarymo kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Seimo tyrimo metu pasikeitė LRT vadovybė. Pasibaigus ankstesnio LRT vadovo Audriaus Siaurusevičiaus antrajai kadencijai, generaline direktore kovo mėnesį išrinkta Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

...

Ali, prie ko čia Lietuva jei LRT tik 'konservų' ruporas?..

Ridas

Akivaizdu,kad jau bijome laisvo zodzio ir laisvos minties.LRT vadove reiketu rinkti Sirinskiene,tokia protinga ir kurybinga asmenybe,visur tinka - ir prie lovio, ir prie griovio...

Juozas

Tai dabar komisijai reikėtų susirinkti adresus, kuriais buvo išsiųsti šauksmai, kad LRT bus politizuota, ir išsiųsti išvadas- tegul pamato, kas čia darėsi, kas buvo tiriama. Iš tiesų tai labiau politizuoti LRT gal jau nelabai galima. Nors iki Šiaurės Korėjos dar gerokai trūksta...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS