Seimo opozicijos lyderis: tai yra despotizmo, kurį vaizdavo daugumos lyderis, pabaiga | KaunoDiena.lt

SEIMO OPOZICIJOS LYDERIS: TAI YRA DESPOTIZMO, KURĮ VAIZDAVO DAUGUMOS LYDERIS, PABAIGA

Žlugęs balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo yra „despotizmo, kurį vaizdavo daugumos lyderis“, pabaiga, sako Seimo opozicijos vadovas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

„Galutinėj išraiškoj matėm, kad valdančioji dauguma paliko Seimo salę ir nedalyvavo balsavime, iš desperacijos, kad nieko kitaip pakeist negali. Tai įrodo, kad tai yra to viešpatavimo, despotizmo, kurį demonstravo daugumos lyderis, pabaiga“, – BNS sakė J. Sabatauskas.

Pasak Seimo opozicijos lyderio, balsavimas taip pat parodė, kad valdantieji neturi realios daugumos.

„Tai rodo, kad nėra daugumos. Čia yra balsavimas ne dėl to, geras pirmininkas ar blogas, čia yra balsavimas, ar mes turime Seime daugumą. Balsavimas parodė, kad daugumos nėra, nes ji net neatėjo, o kodėl neatėjo – nes jos nėra“, – kalbėjo J. Sabatauskas.

Seime antradienį žlugo balsavimas dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio atstatydinimo, jame dalyvavus vos vienuolikai parlamentarų iš 141. „Už“ atleidimą balsavo trys Seimo nariai, septyni buvo „prieš“, vienas biuletenis rastas negaliojantis.

V. Pranckiečiui atstatydinti iš parlamento vadovo pareigų reikėjo, kad „už“ balsuotų mažiausiai 71 parlamentaras.

Balsuoti atėjo tik dalis opozicinių Seimo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovų.

Valdantieji, protestuodami prieš antradienį sušauktą nenumatytą posėdį šiuo klausimu, procedūroje nedalyvavo. Jie ginčija paties Seimo posėdžio teisėtumą.

Parlamento vadovo V. Pranckiečio iniciatyva Seimo valdyba antradienį sušaukė nenumatytą plenarinį posėdį dėl jo atstatydinimo, nors valdantieji šį balsavimą planavo ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti reikiamus balsus.

Valdantieji laikosi pozicijos, kad nenumatytą posėdį sušaukusi parlamento valdyba buvo sukviesta pažeidžiant Seimo statutą, nes tai padaryta plenarinio posėdžio metu, todėl ir nenumatytas Seimo posėdis negali būti teisėtas.

Dėl to „valstiečių“ atstovas Arvydas Nekrošius kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Pagal Seimo statutą, parlamentarai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienio vakarą žurnalistams tvirtino, kad prie Seimo pirmininko atleidimo klausimo bus grįžta, kai tik bus Etikos komisijos išvada.

„Valstiečiai“ kadencijos pradžioje į Seimo pirmininkus savo deleguotą V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, postą pagal koalicijos partnerių susitarimą perleidę „socialdarbiečiams“.

V. Pranckiečiui atsisakius atsistatydinti, antradienį 53 Seimo nariai pirmajai vicepirmininkei Rimai Baškienei įteikė pareiškimą dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, siūlydami jį atleisti iš pareigų.

Dokumentą dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu pasirašė 42 „valstiečiai“, penki „socialdarbiečiai“, trys frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovai, du Mišrios Seimo narių grupės nariai ir vienas Lenkų rinkimų akcijos narys.

Vėliau dauguma jų atsiėmė parašus, kad sužlugdytų valdantiesiems netinkamu laiku surengtą atstatydinimo procedūrą, bet tuomet nepasitikėjimą V. Pranckiečiu parėmė opozicijos atstovai, motyvuodami, jog nori, kad „greičiau tas cirkas baigtųsi“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Jo

Gandragalvių eros pabaiga.Bet dar nemažai runkelių Lietuvoj,palaikančių buduli karbauckį

chi - juokas

Komedija be pinigų - 11 "sabutilnikų" nusprendė už visą seimą

...

Stipriai Dėdulė Karbauskį už konkolų laiko, keistai jis daro tik tai kas jam pačiam kenkia.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS