Seimo pirmininkė: atostogos būtų trukdis rengti neeilines Seimo sesijas | KaunoDiena.lt

SEIMO PIRMININKĖ: ATOSTOGOS BŪTŲ TRUKDIS RENGTI NEEILINES SEIMO SESIJAS

Parlamentarų atostogų įteisinimas būtų trukdis skubiai surengti neeilines Seimo sesijas, sako parlamento pirmininkė.

„Manau, vakarykštė diena labai aiškiai parodė, kad atostogos būtų tik trukdis, ne palengvinimas“, – trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje pareiškė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, antradienį neeilinėje Seimo sesijoje, skirtoje priimtus su neteisėta migracija susijusius teisės aktus, dalyvavo 106 Seimo nariai iš 141.

„Kodėl nebuvo kitų? To verta paklausti kiekvieno iš jų. Seimo narių darbdaviai – rinkėjai. Kiekvienas Seimo narys atsiskaitys prieš savo rinkėjus. Taip, kaip ir aš prieš mane išrinkusius Vilniaus Senamiesčio bei Žvėryno gyventojus“, – rašė Seimo vadovė.

„Manau, kad jeigu turėtume atostogas, vakar Seimo salėje būtų mažiau žmonių, nes turėdami atostogas parlamentarai galbūt pasirinktų tolimas kelionių kryptis, iš kurių ne taip paprasta grįžti per dieną ar dvi“, – teigė ji.

V. Čmilytė-Nielsen neatmetė galimybės, kad vasarą gali būti surengta dar viena neeilinė sesija, jei kils toks reikalas.

„Šiandieninė situacija rodo – mes Seime privalome dirbti tiek, kiek reikia ir kada reikia“, – tvirtino ji.

Konstitucinis Teismas (KT) 2005 metais konstatavo, kad Seimo narių veiklos nepertraukiamumas nereiškia, jog Seimo narys negali pasinaudoti jam priklausančia konstitucine teise į poilsį ir laisvalaikį, taip pat į kasmetines mokamas atostogas.

KT savo nutarime pažymėjo, jog Seimo nario atostogų įstatyminis įtvirtinimas užtikrintų, kad nebebūtų prielaidų laiką tarp Seimo sesijų nepagrįstai traktuoti kaip laiką, prilygstantį atostogoms ar kitokiam poilsiui.

Politikai bandė ne kartą spręsti savo atostogų įteisinimo klausimą, tačiau nesutardavo dėl jų ilgio ir modelio, kaip užtikrinti Seimo darbo nepertraukiamumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS