V. Adamkus kritikuoja leidimą atsidaryti Taivano atstovybei: nuostoliai yra milžiniški | KaunoDiena.lt

V. ADAMKUS KRITIKUOJA LEIDIMĄ ATSIDARYTI TAIVANO ATSTOVYBEI: NUOSTOLIAI YRA MILŽINIŠKI

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus kritikuoja leidimą Vilniuje atsidaryti Taivaniečių atstovybei.

Jo teigimu, konflikto su Kinija nuostoliai yra milžiniški.

„Su Kinija susidariusi padėtis, man atrodo, kad nuostoliai yra milžiniški, o to visiškai nereikėjo. Turėjo būti išdiskutuota, suderinta, su Seimu, su Vyriausybe, su prezidentu, ir tik nutarus, kas yra geriausia šiame palaikyme ar nepalaikyme, Taivano pripažinime ar nepripažinime“, – penktadienį paskelbtame interviu LRT sakė V. Adamkus.

Su pagarba tai Lietuvėlei, lenkiu galvą prieš ją, bet ne mūsų jėgoms, ne mūsų pavyzdžiai, kaip pasaulis turi elgtis, tokių dalykų užsienio politikoj negali būti.

Anot jo, „tą pripažinimą pirmasis turėjo padaryti pasaulis, tos didžiosios valstybės, kurios turi įtaką ir jų sprendimas turėtų duoti rezultatus, o ne Lietuvėlė“.

„Su pagarba tai Lietuvėlei, lenkiu galvą prieš ją, bet ne mūsų jėgoms, ne mūsų pavyzdžiai, kaip pasaulis turi elgtis, tokių dalykų užsienio politikoj negali būti ir aš tikiuosi, kad tai nepasikartos“, – kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas.

Kalbėdamas apie įtemptus Vyriausybės ir Prezidentūros santykius jis sakė, kad „skaudu žiūrėti į kai kuriuos įvykius“, „mūsų viduj savotiškas laisvumas, jokio respekto ar pagerbimo aukštesnei instancijai“.

„Prezidentas sužino kai kuriuos veiksmus, kai jau žiniasklaida paskelbia arba kitais keliais“, – kalbėjo V. Adamkus.

Lietuvos ir Kinijos santykiai nugarmėjo į žemumas, Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė.

Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Rašyti komentarą
Komentarai (35)

Nuomonė

Padėtį šitoj durnių saly pakeisti gali tiktai uzsienio intervencija. Pati jinai tvarkytis nepajėgi. Man labiausiai patiktų vokiečių okupacija.

Anonimas

Matant ,kokius nuostolius turi Lietuva ,nemokshishkai-piktybishkai,neatsakingai veikiant G. Landsbergiui uzsienio politikos"pievose", toks" truparegis" veikejas ministras turetu buti PASHALINTAS is URMinisterijos .

Kęstas

Kadangi Taivano valdžia pretenduoja valdyti visą Kiniją, tai leidimas atsidaryti Taivano atstovybei yra hibridinė ataka prieš žemyninę Kinija. Ataka naivi, akiplėšiška, neturinti jokių šansų ką nors mums duoti gero. Ką jau atskleidė konflikto Ukrainoje vystymasis? Kad Lietuvos diplomatai, Lietuvos išleidžiamas milijardas eurų per metus karui, šauktinių dresiravimas, Lietuvos karinis jūrų laivynas, optiniai taikikliai, Boxeriai, haubicos, profesionalūs kariai, tame tarpe, turintys patirties Afganistano katastrofoje - visa tai yra kvaili juokai. Ir Ukraina, ir Lietuva - neturime mes galimybių kariauti šiuolaikinį karą ar dalyvauti šiuolaikinėse derybose. Neturime ir smegenų atvirai tai pripažinti. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS