V. Čmilytė-Nielsen: įvykdyti mokesčių reformą yra būtina | KaunoDiena.lt

V. ČMILYTĖ-NIELSEN: ĮVYKDYTI MOKESČIŲ REFORMĄ YRA BŪTINA

Seimui pavasario sesijoje ketinant svarstyti Vyriausybės planuojamą pristatyti kai kurių mokesčių pertvarką, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilyte-Nielsen sako, kad ją įvykdyti yra būtina.

Mokesčių reformą ji lygino su Seime praėjusią sesiją pradėta svarstyti valstybės tarnybos pertvarka.

„Aš manau, kad ne tik įmanoma, bet ir būtina (įvykdyti mokesčių reformą – BNS). Mūsų pakeitimai yra susiję ir su RRF lėšomis, taigi, tokie pasiūlymai bus pateikti Seimui. Matyt, detaliau, žinoma, juos pristatys finansų ministrė, ir jau netrukus tai ketina padaryti“, – į klausimą, ar iki Seimo kadencijos pabaigos likus pusantrų metų, įmanoma įgyvendinti mokesčių reformą, sekmadienį LRT laidai „Savaitė“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Kaip seksis Seime svarstyti tuos pakeitimus, mes matysime – nuotaikų yra įvairių. Bet, mano įsitikinimu, šie žingsniai turi būti daromi lygiai taip pat, kaip ir valstybės tarnybos reforma – vien tai, kad klausimas nėra lengvas, neturėtų mūsų stabdyti“, – teigė Seimo pirmininkė. 

Finansų ministerija pernai lapkritį pateikė naują nekilnojamo turto (NT) mokesčio modelį, kuris Seimą turėtų pasiekti pavasario sesijoje. Finansų ministrė Gintarė Skaistė tuomet teigė, jog šis modelis buvo vienas iš laiku neatliktų įsipareigojimų teikiant Komisijai pirmąjį prašymą dėl subsidijos iš RRF.

Sausio pabaigoje interviu BNS finansų ministrė teigė, jog Aplinkos ministerija yra parengusi aplinkosauginių tikslų siekiantį Akcizų įstatymo projektą, kuriuo būtų įtvirtinti europinę praktiką ir kryptis atitinkantys žaliojo kurso mokestiniai pakeitimai.

Be šių projektų, Seimui pavasarį taip pat žadama pateikti kai kurias mokesčių įstatymo pataisas, siūlant panaikinti dalį lengvatų, suvienodinti gyventojų pajamų mokestį, kad šis labiau priklausytų nuo gaunamų pajamų, o ne veiklos rūšies.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Gyvenkim pagal išgales

Gerai kad nedidina skolos

Stase

Vat ko nesuprantu tai jos aprangos .Pastoviai tamsus rubai ,o ir iskirpte tokia jai NETINKA ,nejaugi poniai niekas nepataria kaip rengtis ?

Anonimas

vagys : nekilnojamo turto (NT) mokesčio modelį
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS