V. Čmilytė-Nielsen: prezidento rinkimuose favoritas yra pakankamai aiškus | KaunoDiena.lt

V. ČMILYTĖ-NIELSEN: PREZIDENTO RINKIMUOSE FAVORITAS YRA PAKANKAMAI AIŠKUS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad prezidento rinkimuose, jos požiūriu, favoritas yra gana nuspėjamas.

„Prezidentiniai rinkimai, manau, bus mažiausiai įdomūs. (...) Šiuose rinkimuose yra pakankamai aiškus favoritas“, – LRT televizijai antradienį teigė V. Čmilytė-Nielsen, komentuodama Liberalų sąjūdžio sprendimą nekelti savo kandidato prezidento rinkimuose.

Prezidentinių reitingų lyderis Gitanas Nausėda apie savo sprendimą dar nėra paskelbęs.

Antradienio vakarą posėdžiavusi Liberalų sąjūdžio valdyba nutarė siūlyti partijai nedalyvauti kitų metų prezidento rinkimuose. Pasak liberalų, dėmesys bus skiriamas Seimo ir Europos Parlamento rinkimams. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai vadinamojoje „MG Baltic“ byloje Apeliacinis teismas nusprendė partijai skirti 376,6 tūkst. eurų siekiančią baudą.

Prezidentiniai rinkimai, manau, bus mažiausiai įdomūs.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose paskelbė 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Tautos balsas

O mums visai neaiskus. Parodys rinkimai, o ne partines blevyzgos. Tarp kitko, kur "Meslita"?

UŽ E.VAITKŲ

- ŽALIĄ!!!

JONAS

Klausyk tu kaunas gal ir labai myli Blinkevičiute gal kad už STAMBULO KONVENCIJA tai aiškus esi o jeigu dar nors kiek mastantis tai sekmadieni paklausyk ger prof E Vaitkaus tik paklausyk jis ne partinis med prof ir tada nusspresi kas ir ko reikia lietuvai tavo tautai jos vaikam ir tavo anūkam
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS