VRK patvirtino: Seimo rinkimus laimėjo konservatoriai, antri – „valstiečiai“ | KaunoDiena.lt

VRK PATVIRTINO: SEIMO RINKIMUS LAIMĖJO KONSERVATORIAI, ANTRI – „VALSTIEČIAI“

Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), dabartiniai valdantieji „valstiečiai“ liko antri, šeštadienį patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Prieš rinkimų rezultatus balsavo vienas VRK narys – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas atstovas Valdemaras Urbanas.

„Patvirtinome, kad išrinktas 141 naujo Seimo narys“, – po balsavimo sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Ji pabrėžė, kad šie Seimo rinkimai vyko neeiliniu metu, per COVID-19 pandemiją.

„Tai tikrai buvo didžiulis iššūkis mums patiems ir visoms rinkimų komisijoms. Tikrai ačiū komisijos nariams, kurie nepabūgo, ir rinkimai įvyko. Sklandžiai įvyko“, – sakė L. Matjošaitytė.

VRK patvirtinus galutinius Seimo rinkimų rezultatus, daugiausia – 50 – mandatų naujajame Seime turės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 32, Liberalų sąjūdis ir Lietuvos socialdemokratų partija – po 13, Laisvės partija – 11 mandatų, Darbo partija – dešimt, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovai – po tris, partijos „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos žaliųjų partijos atstovai – po vieną.

Į Seimą išrinkti keturi save išsikėlę kandidatai.

Šeštadienį VRK patvirtino rinkimų rezultatus: 68 parlamentarus, laimėjusius vienmandatėse apygardose, išrinktus per antrąjį turą spalio 25 dieną, ir 70 Seimo narių, išrinktų pagal partijų sąrašą išrinkta spalio 11 dieną.

Dar trys parlamentarai buvo išrinkti pirmajame Seimo rinkimų ture. Šie rezultatai patvirtinti anksčiau.

Parlamente dirba 141 Seimo narys.

VRK konstatavo, kad rinkimuose daugiamandatėje apygardoje dalyvavo 1 mln. 175 tūkst. arba 47,81 proc. rinkėjų.

Antradienį planuojama naujiesiems parlamentarams įteikti pažymėjimus, o prisiekti jie turėtų lapkričio viduryje.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Vargšeliai

Nemoka pralaimėti. Ir lenkų šeimynos partija, ir Paluckis, ir komentatoriukai. Krokodilo ašaromis žliumbia. O juk labiausiai gynė ir gina tėvynę - Tėvynės sąjunga/KD. Tai ji stiprina, pasitelkia NATO ginkluotas pajėgas, kovoja prieš diktatorius, prieš svetimų žemių grobimą (Gruzijos, Ukrainos ir kt,). O tas kolaborantams labai nepatinka, kai laukia „draugiškų tankų"

Zmones pasimete

ka besikalbant suzinai,tai kad bet kuris balsavo ne uz konservatorius,bet uz kitus.Visi kalbejo,kad bijo konservatoriu nes ateje vel tik sau viska susikops,o tauta liks kai visuomet kai jie valdo pliki ir basi bei nepavalge.BEEINANT PO RINKIMU,EJOME KELIESE,TAI BUVO IRGI GIRDETI KALBOS,KAD VIENI BALSAVO UZ LIBERALUS,KITI UZ VALSTIECIUS. Tauta labai atsimena,ka jie yra padare ir dabar labai gerai zino,kad siais rinkimais nuo Snoro banko teismo reikia konservatoriams gelbeti Simonyte,nes ji .. Lietuva ir vel per konservatorius skaudziai finansiskai nukentes,kai reikes sumoketi Snorui padaryta zala- daugeli milijonu.

Oho

Ir tai, kad skaičiavo konserv patarėja - viskas įteisinta!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS