Vyriausybė – už spartesnį pensijų didinimą | KaunoDiena.lt

VYRIAUSYBĖ – UŽ SPARTESNĮ PENSIJŲ DIDINIMĄ

Vyriausybė pirmadienį pasisakė už principą per artimiausius tris metus sparčiau didinti pensijas. Numatoma, kad patobulinus indeksavimo mechanizmą vidutinė pensija jau kitąmet augtų apie 14, su būtinuoju stažu – apie 8 eurais daugiau nei numatyta pagal dabartinius įstatymus.

Ministrų kabinetas pirmadienį pasitarime priėmė protokolinį sprendimą dėl pensijų didinimo 2022-2024 metais. Planuojama, kad konkrečius sprendimus dėl pensijų didinimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiks rudenį, su 2022 metų valstybės biudžeto paketu.

Ministerijos Vyriausybei pristatytame projekte nurodoma, kad pakoregavus indeksavimo mechanizmą, vidutinė pensija kitąmet siektų 461,9 euro, 2023 metais – 498,8, 2024 metais – 534,1 euro. Modelio nekeitus, anot ministerijos, vidutinė pensija siektų atitinkamai 447,56, 480,19 ir 511,3 euro.

Tuo metu vidutinė pensija su būtinuoju stažu kitais metais siektų 486,3 euro, 2023 metais – 526,8 euro, 2024 metais – 565,9 euro. Be pokyčių pensija su būtinuoju stažu atitinkamai siektų 478,11, 514,54 ir 549,56 euro.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad taikant tik automatinį indeksavimą „Sodros“ biudžetas pildytųsi gana sparčiai, todėl norima, esant teigiamam „Sodros“ biudžeto rezultatui, jį nukreipti ne į rezervą, o skirti spartesniam pensijų didinimui.

„Matome, kad šiuo metu „Sodros“ rezervas, taikant tik automatinį indeksavimą, pildytųsi gana ženkliai. Bet, matyt, esamomis aplinkybėmis nebūtinai tai yra labai efektyvu ir prasminga, todėl norime pasitarti dėl krypties trejiems metams, kaip galėtume tą „Sodros“ perviršį panaudoti gerinant skurdą patiriančių senjorų padėtį“, – pasitarime sakė M. Navickienė.

Anot jos, pačio pensijų indeksavimo mechanizmo keisti nesiūloma, tačiau norima jį patobulinti taip, kad didėtų sumokėtų „Sodros“ įmokų įtaka pensijos dydžiui bei būtų nustatyta universali bazinė pensija.

„Didžiausią pokytį matytume mažiausioms pensijoms ir daugiau įmokų mokėjusiems asmenims“, – sakė ministrė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas sako, kad bazinės pensijos keitimas kainuotų 49 mln. eurų, dar 18 mln. eurų būtų reikalinga neįgaliesiems, nes sistema būtų taikoma ir jiems.

Anot ministerijos, dėl spartesnio pensijų indeksavimo skurdo lygis jau 2022 metais sumažėtų 4,4 proc. Skaičiuojama, kad 2024 metais bazinė pensija sudarytų 89 proc. minimalaus vartojimo poreikių dydžio, kai šiemet sudaro 76 proc.

Pensijos didinamos kasmet – jos didėja vidutiniškai tiek, kiek auga ekonomika ir gyventojų darbo užmokesčio fondas.

„Sodra“ kovą skelbė, kad šiais metais pensijos padidėjo vidutiniškai 9,58 proc.: su būtinuoju stažu – 41 euru iki 440 eurų, o vidutinė pensija – 38 eurais iki 415 eurų.

Šių metų sausį Lietuvoje buvo 614 tūkst. senatvės pensininkų.

Vyriausybės pasitarimas:

 

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Anonimas

Sau ant zvakiu pasilieka tuos 14 e

varnas

vėl avinams pensiju svajoniu laukimo grandžiu ufonautuams žadėjimo doktrinos, atrandamos iki vidurdienio po vidurdienio jau brangioji zona mus laukiama, juk nuo 22metu iki 2024metu žadama išmoka o ne pensija, taip ka tas pensininkas ar sulauks juk skaičiai kas met mažėja sparčiai, krenta kaip muses, ir nesulaukia, o kur tie pensininku pinigai nukeliauja nuo kritusiu pensininku,kodėl neskiria gyvems likusiems, o kokie skaičiai sulauks tu 2024m, puse jau seniu bus išėjusiu anapilin, kada baigsite žaidimus su tom išmokom nevertom, kainos kas diena kyla už viska o pensininkas sėdi laukia pažaduku, tičjuojasi iš mūsų, savo kišenes prikiša ir viska pamiršta nerupi, visame pasaulio šaliu pensininkas yra gerbiamas o čia juk suteiktas senjoras vardas va kur gėris plevesoja , senjorita nuvaryta, marš po stogu, tylos,

Regina

Darbo stažo turiu 45 metus,mokėjau sodrai nemažai,o pensija 560eurų, tuoj supanašės su darbo stažo mažai turinčiais pensininkais ,kurie nedirbo ,spekuliavo ,o dabar valdžia lygina kaip išmanydama Žadėjo vienišiems nuo liepos ,dabar nuo naujų metų kitiems. Keliat kainas elektrai ,dujoms ,pakils ir produktų kainos,tai ką jūsų tie grašiai pensininkui dadėti.Bus dar sunkiau gyventi ,nes šiluma žmogui ,kaip maistas reikalingi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS