Alytuje asocialūs asmenys grynųjų turėti negalės | KaunoDiena.lt

ALYTUJE ASOCIALŪS ASMENYS GRYNŲJŲ TURĖTI NEGALĖS

Alytaus nakvynės namų gyventojams, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ir psichotropinėmis medžiagomis, greitu laiku keisis pašalpų gavimo būdas. Kaip asocialūs asmenys išleidžia valstybės skiriamą socialinę pašalpą, kontroliuos socialiniai darbuotojai.

Į Alytaus nakvynės namus policija dažniausiai kviečiama tomis dienomis, kai mokamos socialinės pašalpos. Mėgstantys stikliuką į parduotuves skuba ne maisto, o alkoholio, tabako gaminių ar pas psichotropinių medžiagų platintojus.

„Asocialūs, socialiai remtini žmonės pas mus patenka. Todėl jiems reikia pagalbos ir tvarkant pinigus. Yra būdas [suteikti pašalpą] į socialinę kortelę, bet žinome kad jį puikiai apeina: socialinės rizikos asmenys priperka produktų, paskui juos parduoda, dviratį nuperka ir jį parduoda ir po to vėl perka alkoholį“, – atskleidė Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius.

Pasak nakvynės namų direktoriaus, pusė iš čia prieglobstį randančių asmenų piktnaudžiauja alkoholiu.

Siekiant užkirsti kelią alkoholizmui ir kitokiems piktnaudžiavimams, ketinama keisti socialinių išmokų tvarką. Pagal prieš pusmetį pakeistą socialinės paramos įstatymą, savivaldybės gali pačios nustatyti, kaip mokėti pašalpą. Šiuo atveju – pinigus leidžiantiems ne pagal paskirtį, grynųjų į rankas neduoti.

„Grynieji pinigai būtų skiriami maistui, komunaliniams mokesčiams apmokėti, jo gydymo išlaidoms, drabužiams, kitoms reikmėms. Taip tai vadinama socialine kortele, į kurią yra pervedami pinigai. Tik naujovė ta, kad grynuosius pinigus pasiimtų socialinis darbuotojas“, – pasakojo Alytaus socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

Dėl socialinių išmokų tvarkos griežtinimo Alytaus miesto taryba žada apsispręsti artimiausiame posėdyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

h20

nebloga mintis... pinigai "ant korteles"... kai perki - matosi ka perki...jei nors vienas bambalys... pinigai uzblokuojami... liuks seniai taip reikejo... tik bijau kad bambaliniai prades maisto produktus mainyti is kitu i alkoholi...nu bet vis geriau...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS