D.Grybauskaitė siūlo lygiuotis į slovakus | KaunoDiena.lt

D.GRYBAUSKAITĖ SIŪLO LYGIUOTIS Į SLOVAKUS

Lietuvoje pirmadienį lankysis Slovakijos prezidentas Ivanas Gašparovičius, kuris su šalies vadovė Dalia Grybauskaite NATO ir Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus, taip pat energetikos politiką.

Pasak Lietuvos prezidentės, Slovakijos veiksmai siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę yra puikus pavyzdys Lietuvai. Nuo vieno energijos tiekėjo priklausoma Slovakija prieš keletą metų ėmėsi aktyvių žingsnių, kad energija būtų tiekiama alternatyviais keliais.

"Mus vienija bendri interesai. Prieš septynerius metus ES ir NATO narėmis tapusios Lietuva ir Slovakija aktyviai dirba siekdamos užtikrinti savo valstybių energetinę nepriklausomybę. Abi šalys siekia, jog aukščiausi tarptautiniai saugumo ir aplinkosaugos standartai būtų taikomi visose ES bei kaimyninių šalių atominėse elektrinėse. Būdamos NATO pasienyje, mūsų valstybės sėkmingai bendradarbiauja stiprindamos nacionalinį ir regioninį saugumą", - vizito išvakarėse sakė D.Grybauskaitė.

Per Slovakijos vadovo vizitą Prezidentūroje bus pasirašyta dvišalė sutartis dėl bendradarbiavimo kultūros srityje.

Tai antrasis šios šalies vadovo vizitas Lietuvoje. Pirmą kartą Lietuvoje Slovakijos prezidentas lankėsi 2005 metais.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

RaimundasJankus

Bet Slovaku ir Lietuva nera kaimynine salys, jai pigiau, o mums, Lietuvai pigiau pirkti is baltarusijos elektra,,, reiketu gerai pasvarstyti ir lyginti...

sad

o ka estai? dujos, elektra - rusu

pfff

Ale tu matai? Prabudo...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS