Grupė Seimo narių siūlo ilgesnį senaties terminą seksualiniam smurtui prieš vaikus | KaunoDiena.lt

GRUPĖ SEIMO NARIŲ SIŪLO ILGESNĮ SENATIES TERMINĄ SEKSUALINIAM SMURTUI PRIEŠ VAIKUS

Grupė Seimo narių siūlo nustatyti keliomis dešimtimis metų ilgesnį senaties terminą seksualinio pobūdžio nusikaltimams prieš nepilnamečius.

Skirtingoms frakcijoms priklausantys parlamentarai siūlo nustatyti, kad senaties terminas tokio pobūdžio nusikaltimams būtų pradėtas skaičiuoti, kai nukentėjusiam asmeniui sueina 35 metai.

Tokią Baudžiamojo kodekso pataisą inicijuoja Laisvės frakcijos atstovė Morgana Danielė su kolegomis iš kitų frakcijų – konservatorių, socialdemokratų, Liberalų sąjūdžio.

Šiuo metu Baudžiamajame kodekse įrašyta, kad dėl seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų nukentėjus nepilnamečiui senaties terminas negali baigtis anksčiau, negu jam sueina 25-eri.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, priklausomai nuo nusikaltimo sunkumo, senaties terminas siekia nuo trejų iki 30 metų, skaičiuojamas nuo nusikalstamos veikos padarymo iki nuosprendžio priėmimo dienos.

Iniciatoriai sako, kad senaties terminas byloms dėl seksualinio smurto nepilnametystės metais yra per trumpas, nes apie patiriamą seksualinę prievartą vaikai dažniausiai nutyli, bijodami smurtautojo bei aplinkinių reakcijų, nepasitikėdami pagalbos galimybėmis.

„Visuomenėje neretai išgirstame suaugusių, jau vidutinio amžiaus sulaukusių aukų prisipažinimus apie prieš kelis dešimtmečius vaikystėje patirtą seksualinę prievartą, tačiau tokios bylos nebegali būti nagrinėjamos dėl pasibaigusio senaties termino“, – sakoma pataisos aiškinamajame rašte.

Patiekiami duomenys, kad sunkiausiems lytinio pobūdžio nusikaltimams prieš nepilnamečius senaties terminas išvis nėra taikomas Airijoje, Estijoje, Nyderlanduose, Švedijoje, Vengrijoje. Latvijoje sprendimą dėl senaties nepilnamečio išžaginimo ir kai kuriais kitais seksualinio smurto prieš nepilnametį atvejais priima teismas.

Dalyje ES valstybių kai kurių lytinio pobūdžio nusikalstamų veikų prieš nepilnamečius senaties eiga neskaičiuojama, kol tų veikų aukos nesulaukia tam tikro amžiaus. Ispanijoje šis amžius yra 35 metai, Vokietijoje – 30 metų, Vengrijoje – 21 metai, daugelyje kitų šalių – 18 metų.

Pasak iniciatorių, atsižvelgiant į kitų ES valstybių praktikas projekte pasirinktas tarpinis variantas – senaties termino skaičiavimas nuo 35 metų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Teisingas

kovo 20d., 06:0484.15.183.83 Labai gaila ką išdarinėja konservatoriai 33 metus su Lietuvos žmonėmis. Perėmę iš rusų galingą ekonominį potencialą, konservai viską ištaškė .Ar mes blogiau dirbame už vokietį ,prancūzą, ispaną ..? Kodėl 33 metai darbo užmokestis ir pensijos 2- 3 kartus mažesnės už Europą? Tik dėl konservatorių nusikalstamo vadovavimo. Mažeikių nafta ,Ignalinos elektrinė ,sugriauta ekonomika 2008 m, Snoro bankas, sugriauta prekyba su Kinija – tai nusikalstamo konservatorių susitarus su grybauskaite vadovavimo pasekmės. Dabar dar bruka narkotikus ir gėjus. Konservatoriai naikina Lietuvos ateitį. Tik pirmalaikiai seimo rinkimai padėtų išvyti konservatorius. Tauta atsibuskite.

onute

TIESIOG PAS JUOS VISUS PAIMKIT MORGANA ARMONAITE ŠIMAŠIU ATRODO KAD JIE GIME SU TA DURNELIU ŠIPSENA

Rasa

Nieko naujo kad siulomi tokie įstatymai iš durneliu pusės ka ta moteraitė galėtu siulyti o siulyti kažka tai reikia tai ir vapsi durnelė visokias nesamones Lai vapsi nedaug liko lietuva stebinti kokius durnelius išrinko Bus ka naikinti kad atgautume lietuvos veida po tu durneliu valdymo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS