Lietuva žada derėtis su Peru dėl ten kalinčių lietuvių perdavimo | KaunoDiena.lt

LIETUVA ŽADA DERĖTIS SU PERU DĖL TEN KALINČIŲ LIETUVIŲ PERDAVIMO

Lietuva ketina derėtis su Peru vyriausybe dėl įkalinimo bausmes atliekančių lietuvių, kad šie bausmę galėtų atlikti savo šalyje.

„Kiekvienas Lietuvos pilietis mums yra svarbus. Todėl ir stengiamės derėtis ir bendradarbiauti su kuo daugiau šalių dėl apsikeitimo kaliniais“, – BNS sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Teisingumo ministerijos duomenimis, šiuo metu Peru įkalinimo bausmę atlieka apie 30 Lietuvos piliečių, o du iš jų šiemet prašė likusią bausmės dalį atlikti Lietuvoje.

Trečiadienį Vyriausybėje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui suteikti įgaliojimus viceministrei Irmai Gudžiūnaitei derėtis dėl šių kalinių perdavimo.

Vyriausybės nutarimą dekretu dar turės patvirtinti prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaip BNS informavo Teisingumo ministerija, tokios sutartys, kokios bus siekiama ir su Peru, yra sudarytos su Baltarusija, Rusija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Norvegija, Lenkija ir Brazilija, su pastarąja sutartis dar neįsigaliojo.

Pernai į Lietuvą perkelti 69 nuteistieji. Pastaraisiais metais daugiausia lietuvių kalinių perduodama iš Vokietijos, Norvegijos ir Jungtinės Karalystės.

Taip pat Lietuva pernai perdavė septynis nuteistuosius Latvijai ir vieną – Azerbaidžanui.

Lietuvoje įkalinimo bausmę šiuo metu atlieka 127 užsienio piliečiai: 45 suimtieji ir 82 nuteistieji, daugiausia – Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Ukrainos piliečių.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

skyle

ir vel mokesciu moketoju sakaita gyvens,beda senukam pensiju nedidins.

Aa

Asilai jus tie bachurai patys issilaiko ir uz ta vandeni ar elektra susimoketu ir salygas gerinas savo lesom dziumbrai va yra islaikomi juos ir siust ten

geradariai atsirado,uz musu pinigus

kur apsisiko,ten tegul ir prausiasi,kodel mes uz ju sunaudota ,,vandeni'' turim moket..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS