Lietuviai raginami tapti pabėgėlių vaikų iš Ukrainos globėjais | KaunoDiena.lt

LIETUVIAI RAGINAMI TAPTI PABĖGĖLIŲ VAIKŲ IŠ UKRAINOS GLOBĖJAIS

Dalis į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių yra tėvų globos netekę vaikai. Tikėtina, kad toliau siaučiant karo baisumams, į mūsų šalį atvyks daugiau vaikų, kuriems bus reikalinga globa. Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos vaikų globėjais.

„Karas Ukrainoje – tragedija šios šalies žmonėms. Turime ištiesti pagalbos ranką savo broliams ukrainiečiams, o ypač labiausiai pažeidžiamiems – vaikams, likusiems be tėvų globos. Tikėtina, kad ateinančiomis dienomis ir savaitėmis vis daugiau vaikų pasieks Lietuvą ir iškils globos poreikis neturintiems ar karo metu tėvų netekusiems vaikams iš Ukrainos. Labai svarbu jiems suteikti saugią namų aplinką. Matome, kad jau šiandien yra daug žmonių, pasirengusių jiems padėti, tai labai džiugina“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė primena, kad vaiko teisių gynėjai visoje Lietuvoje yra pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją bei padėti žmonėms apsispręsti dėl globos. 

„Ir toliau išlikime vieningi, savo šeimose apsvarstykime galimybę į savo namus priimti be tėvų likusius ir į Lietuvą atkeliavusius Ukrainos vaikus laikinai globai. Jei galite suteikti šiltus ir emociškai saugius laikinus namus nuo karo nukentėjusiems vaikams, susisiekite ir vaiko teisių gynėjai suteiks visą reikiamą informaciją, kaip tapti globėju. Kartu su savivaldybių globos centrais esame visapusiškai pasiruošę padėti būsimiesiems globėjams“, – kviečia I. Skuodienė. 

Globos procesą Lietuvoje turime organizuoti pagal galiojančią tvarką – skirti globėją, nustatyti reikiamas individualizuotas paslaugas ir jų apimtis tiek vaikui, tiek globojančiai šeimai ar asmeniui. 

„Tam, kad Lietuvoje gyvenantis vaikas ar jaunuolis galėtų naudotis mūsų valstybės siūlomomis paslaugomis, tokiomis kaip gydymas, švietimas, socialinės paslaugos, nepilnamečiui reikalingas globėjas. Tad jei norime padėti Ukrainos karo pabėgėliams vaikams, svarbu rasti žmones, kurie galėtų šiuos vaikus globoti ir pasirūpinti jų poreikiais“, – sako I. Skuodienė. 

Vaiko teisių gynėjai kviečia susipažinti su pateikiama informacija ir apsisprendus priimti globoti vaiką savo šeimoje kreiptis į Tarnybos teritorinį skyrių pagal gyvenamą vietą. 

Kreipėsi ir ministrė

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė teigia, kad Lietuvoje šiuo metu yra 643 Ukrainos piliečiai, tarp kurių – daugiausia vaikai ir moterys. Ministrė akcentuoja, kad į Lietuvą atvyksta ir nelydimi nepilnamečiai vaikai, todėl ragina apsvarstyti galimybę dėl jų globos.

„Dėl nelydimų nepilnamečių Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba drauge su ministerija rengia pokyčius, kad būtų supaprastinta globėjų skyrimo tvarka. Norėčiau pasinaudoti proga ir pakviesti Lietuvos gyventojus, kurie svarsto galimybę tapti globėjais, šiandien turbūt yra ta geriausia akimirka, kai galima tokį sprendimą priimti, nes vaikų, kuriems reikės globos Lietuvoje, bus ne tik lietuvių, bet ir tų, kurie bėgs nuo karo iš Ukrainos“, – trečiadienį Vyriausybėje kalbėjo ministrė.

ELTA primena, kad nuo vasario 25 d. Lietuvoje jau yra užregistruota per šešis šimtus Ukrainos piliečių. Atvykusieji savarankiškai, tačiau neturintys kur apsistoti, kviečiami registruotis Alytaus registracijos centre arba Marijampolės registracijos centre.

Į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos siekiama sudaryti kuo palankesnes sąlygas greitai gauti būtinus dokumentus gyventi ir dirbti Lietuvoje. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu pabėgėliams iš Ukrainos bus užtikrinama teisė gauti būtinąją medicinos pagalbą ir kitas būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Gairės: Ukrainos vaikai, našlaičiai, Globa, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS