Mainai tarp aukštųjų: geriausios ŠU programos keliauja į Vilnių ir Kauną | KaunoDiena.lt

MAINAI TARP AUKŠTŲJŲ: GERIAUSIOS ŠU PROGRAMOS KELIAUJA Į VILNIŲ IR KAUNĄ

  • 0

Šiemet būsimi šalies pirmakursiai turės dar daugiau studijų alternatyvų ir... komforto. Dėl keturių Lietuvos universitetų pasirašytos klasterio sutarties studentams nebereikės vykti į konkrečiuose miestuose veikiančius universitetus – patys universitetai atkeliaus pas studentus.

Jau nuo šio rudens naują studijų modelį siūlys Šiaulių universitetas – didžiausia Šiaurės Lietuvos aukštoji mokykla. Paklausios, unikalios, išskirtinės šio universiteto studijų programos bus dėstomos Vilniuje ir Kaune.

Studentus traukia didmiesčiai

Tyrimų duomenimis, studijų miestas – vienas svarbiausių kriterijų, kuriuo remdamasis jaunimas planuoja būsimas studijas. Dėl didžiausios universitetų koncentracijos daugiausia studentų pritraukia Vilnius ir Kaunas, tad Šiaulių universitetas būtent šių miestų aukštosiose mokyklose ketina dėstyti savo unikalias bei paklausiausias studijų programas.

Tarp jų – iki šiol tik Šiauliuose dėstyta optometrija ir analogų Lietuvoje neturinti jungtinė ekonomikos ir darnaus verslo bakalauro studijų programa, vykdoma anglų kalba kartu su Lenkijos Vroclavo universitetu.

Priėmimas į šias studijų programas – optometriją ir jungtines ekonomikos ir darnaus verslo bakalauro studijas – vyks Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Nepriklausomai nuo pasirinktos įstojimo ar studijų vietos stojantieji gali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.

Ekspertų pripažinta programa

3,5 metų trukmės jungtinę ekonomikos ir darnaus verslo studijų programą studentams ketinama siūlyti studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (Vilnius). Šią studijų programą dėl jos unikalumo teigiamai įvertino tarptautiniai ir nacionaliniai ekspertai. Aukštos kokybės studijos vykdomos anglų kalba, o jas baigę studentai įgis dviejų (Šiaulių ir Vroclavo) universitetų jungtinį ekonomikos bakalauro laipsnį. Minimalus stojamasis balas stojant į šią studijų programą yra 2.

Pirmais ir trečiais studijų metais Šiaulių ir Vroclavo universitetų dėstytojai vyks skaityti paskaitų į Vilnių, o antrais metais studijos vyks Vroclave. Dalis studijų bus vykdoma nuotoliniu būdu, o visi studijų dalykai bus dėstomi ciklais – kaip Stokholmo ekonomikos aukštojoje mokykloje Rygoje. Taip pat bus rengiami pažintiniai vizitai į verslo įmones, jų vadovai dalysis praktine patirtimi. Paskutiniame semestre numatyta praktika, kurią studentai galės atlikti ne tik Lietuvos ar Lenkijos, bet ir kitų pasaulio šalių įmonėse ir organizacijose. Platus Šiaulių universiteto užsienio partnerių tinklas aprėpia visą

Europą, taip pat JAV, Kanados, Kolumbijos, Brazilijos, Čilės, Gruzijos, Pietų Korėjos, Japonijos, Taivanio, Indijos, Šri Lankos, Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos valstybes.

Šiaulių universiteto Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos direktorės Reginos Karvelienės teigimu, jungtinė ekonomikos ir darnaus verslo studijų programa specialistams suteikia konkurencinio pranašumo, nes dviejose šalyse įgyta patirtis leidžia sėkmingiau konkuruoti darbo rinkoje. „Tarptautinė patirtis studijuojant šiais laikais – būtinybė“, – pabrėžė R. Karvelienė.

Tuo tarpu Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto profesorė dr. Diana Cibulskienė akcentuoja, jog studentai, pasirinkę būtent jungtines studijas, sykiu renkasi ir tiesiausią kelią į sėkmingą karjerą. „Nes darbo rinkai reikalingi tokie specialistai, kurie turi daugiau nei vienos srities žinių, geba prisitaikyti prie kintančių sąlygų, gali dirbti tarpkultūrinėje aplinkoje ir apskritai turi kuo daugiau įvairių kompetencijų“, – sakė profesorė.

Į kokias darbo vietas pretenduojama?

Baigusieji jungtinę ekonomikos ir darnaus verslo studijų programą galės dirbti regiono, šalies bei tarptautiniame verslo sektoriuje ekonomikos ir darnaus verslo konsultantais, finansavimo, biudžeto sudarymo, investavimo ir kitų sričių ekspertais, skyrių vadovais smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse, taip pat turės pakankamai žinių ir įgūdžių kurti bei plėtoti tarptautinio verslo įmonę, rengti europinius projektus ir jiems vadovauti, analizuoti ir vertinti verslo aplinką.

Optometrijos studijos – Kaune

Kitą unikalią Šiaulių universiteto studijų programą – 4 metų trukmės optometrijos bakalauro studijas – nuo šių metų ruošiamasi siūlyti ir Vytauto Didžiojo universiteto (Kaunas) studentams. Be fizikinio išsilavinimo, jiems bus suteikiama žinių apie regos anomalijas, regos korekciją bei optines technologijas, būsimieji specialistai bus mokomi dirbti su šiuolaikine optometrijos įranga, parinkti akinius ir kontaktinius lęšius. Baigusieji studijas galės dirbti akies ir regos sistemos pirminės priežiūros centruose, švietimo ir mokslo institucijose, valstybinėse ir komercinėse struktūrose.

Pasak Šiaulių universiteto studijų prorektoriaus dr. Remigijaus Bubnio, populiarios ir unikalios studijų programos, siūlomos didmiesčių studentams – svarbi universiteto išsikeltų tikslų dalis. „Mūsų universiteto siekiamybė – sudaryti sąlygas studentams pasirinkti jiems įdomius dalykus, integruoti studijose kelių krypčių turinį, kad studentai įgytų įvairesnių kompetencijų, o specialybės taptų universalesnės“, – sakė jis.

Pagal praėjusį rudenį Šiaulių universiteto, Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos ir Klaipėdos universitetų pasirašytą klasterio sutartį naujų paklausių specialybių atkeliaus ir į Šiaulių universitetą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS