Premjerė: sprendimus dėl karantino lems tik du faktoriai – nauji atvejai, procentinė dalis | KaunoDiena.lt

PREMJERĖ: SPRENDIMUS DĖL KARANTINO LEMS TIK DU FAKTORIAI – NAUJI ATVEJAI, PROCENTINĖ DALIS

Sprendimus dėl karantino lems tik du faktoriai – naujų atvejų skaičius ir procentinė teigiamų atvejų dalis nuo atliktų tyrimų skaičiaus, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovė savo įrašu feisbuke sako reaguojanti į pasirodžiusius pranešimus, kad tam tikrose savivaldybėse yra mažesnis koronavirusu sergančių skaičius nei skelbiama.

„Vos Vyriausybei, ekspertams ir Lietuvos savivaldybių asociacijai pradėjus diskutuoti, kad kai kuriose savivaldybėse sparčiau gerėjanti situacija galėtų būti įvertinta lokaliai taikomais mažesniais karantino ribojimais, pasipylė įrašai su raudonais šauktukais, kad vienoje ar kitoje savivaldybėje nėra tiek aktyvių COVID susirgimo atvejų, kiek skelbiama. Todėl sprendimai būsią priimami remiantis klaidinga statistika, nes antai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo uošvė vis dar įskaičiuojama, nors seniai darbe“, – feisbuke ketvirtadienį paskelbė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė sako norinti dar kartą pabrėžti, kad sprendimams dėl karantino ir atitinkamai šalies ar atskirų jos dalių spalvinimui konkrečia spalva įtakos turi tik du absoliučiai su minima tema nesusiję parametrai: naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias 14 dienų ir teigiamų atsakymų procentas nuo atliktų testų.

Tikiuosi, kad apribojimų švelninimas nešaus į koją.

„Šiandien tiek pagal vieną, tiek pagal kitą parametrą esame raudonojo (C) scenarijaus pačiame viduryje, nors vos prieš dešimt dienų dar buvome tik pačioje pradžioje. Tikiuosi, kad apribojimų švelninimas nešaus į koją (o nešaus, jeigu tiek klientai, tiek paslaugų teikėjai ir prekių pardavėjai laikysis saugumo ir sveiko proto balso, nes ne saugomės valdžios su visokiais ten nurodymais, o saugome save ir savo artimuosius) ir toliau judėsime ta pačia naujų atvejų ir teigiamų testų dalies mažėjimo kryptimi“, – sako Vyriausybės vadovė.

Ministrų kabinetui trečiadienį nusprendė nuo kitos savaitės sušvelninti karantino sąlygas: leisti atidaryti atskirą įėjimą turinčias ne maisto prekių parduotuves ir kirpyklas bei grožio salonus.

Duris galės atverti tos parduotuvės, kurių prekybos plotas neviršija 300 kvadratinių metrų ir kurios turi „tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Kodėl

imamas rodiklis 100 tūkstančių gyventojų. Todėl, kad skaičiai atrodytų baisesni ir neteisingi.

Tiesa

išėjo į viešumą, belieka simonytei galvą išsitrinti pelenais

aciu

Didziules stiprybes Premjerei ir toliau taip nuosirdziai dirbti siose labai atsakingose Valstybeje pareiguose Premjere nekreipkit demesio i slykscius labai zemos kulturos ir labai menko issilavinimo zmogeliu rasomus Jus zeminancius komentarus As perskaites komentara is karto suprantu kokio issilavinimo ir kulturos zmogelis raso komentara Issilavines ir aukstos kulturos zmogus tokio ,,MESLINO '' komentaro nerasys Didziules Jums Premjere stiprybes ir nuosirdus ACIU
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS