R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome | KaunoDiena.lt

R. POŽĖLA: MASIŠKŲ GRĖSMIŲ GEGUŽĖS 9-ĄJĄ NEMATOME

Masiškų grėsmių pirmadienį, kai minima sovietų pergalė prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, policija nenumato, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Ar mes matome šiandien labai realias grėsmes, pasižyminčias masiškumu? Atsakau, kad ne. Taip, pavienes grėsmes matome, pavienius asmenis stebime, kurie turi įvairių idėjų“, – žurnalistams sekmadienį sakė policijos vadovas.

Pasak R. Požėlos, labiausiai tikėtini konfliktai tarp „tų asmenų, kurie ateina į kapines paminėti būtent gegužės 9-ąją, ir kitų asmenų, kurie galbūt turi kitą požiūrį į gegužės 9-ąją“.

Policija yra identifikavusi per 300 galimų susirinkimo vietų ir kapinių, kitų vietų, kur yra įvairių atminimo elementų Antrajam pasauliniam karui.

„Tikrai policijos dėmesys yra ir bus. Tų objektų sustiprinta apsauga jau šią naktį bus vykdoma. Rytoj, gegužės 9-ajai, yra dedikuoti šimtai pareigūnų. Ne dešimtys, o šimtai“, – pabrėžė policijos vadovas.

Antrojo pasaulinio karo pabaiga Europoje minima gegužės 8 dieną, pažymint jungtinėmis visų kovojusių valstybių pastangomis nulemtą jo pabaigą ir 1945 metais šią dieną Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą.

Labai svarbu, kad šalies gyventojai elgtųsi atsakingai, nepasiduotų provokacijoms ir išlaikytų rimtį.

Rusija vadinamąją Pergalės dieną švenčia gegužės 9-ąją. Šiemet minėjimui vykstant tuo metu, kai Rusija tęsia invaziją Ukrainoje, Lietuvoje baiminamasi incidentų.

R. Požėla pasirengimą pirmadienį užtikrinti viešąjį saugumą ir visuomenės rimtį sekmadienį aptarė su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

„Lietuva, kaip ir visa Europa, rytoj minės Europos dieną – simbolizuojančią taiką ir vienybę. Rusijos primesta pergalės diena Lietuvoje nešvenčiama, tačiau neabejojama, kad priešiška propaganda gali išnaudoti šią dieną provokacijoms ir neapykantos kurstymui“, – pranešime teigė ministrė.

„Labai svarbu, kad šalies gyventojai elgtųsi atsakingai, nepasiduotų provokacijoms ir išlaikytų rimtį. Taip pat, įvertinus pastarųjų metų patirtis, labai svarbus kruopštus išankstinis teisėtvarkos pareigūnų pasiruošimas, kad būtų eliminuotos galimos grėsmės ir išvengta neramumų“, – pabrėžė ji.

Agnė Bilotaitė. I. Gelūno / BNS nuotr.

Prašo nedėvėti draudžiamos simbolikos

Visos už viešąjį saugumą atsakingos tarnybos įpareigotos pasirengti įvairiems scenarijams ir  šiomis dienomis dirbti sustiprintu režimu bei didesnėmis pajėgomis, operatyviai reaguoti į gaunamą informaciją, aktyviai stebėti elektroninę erdvę, sustiprinti valstybės objektų ir  ambasadų apsaugą, skirti daugiau pareigūnų darbui prie galimų didesnių susibūrimų vietų.

Policija prašo lankant kapines ar kitas vietas laikytis galiojančių įstatymų, nedėvėti draudžiamos atributikos, nepasiduoti provokacijoms, net ir dėl menkiausių nesklandumų kreiptis į susibūrimų vietose dirbančius pareigūnus ir vykdyti teisėtus jų nurodymus.

„Mes žinome, kad yra tam tikra atributika, ji yra draudžiama ir tikrai prašymas į tai reaguoti ir nedaryti pažeidimų“, – sakė A. Bilotaitė.

Prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvoje buvo uždrausta viešai naudoti Georgijaus juosteles – populiarų ženklą tarp mininčiųjų Pergalės dieną karių kapinėse ar prie Raudonajai armijai skirtų atminimo ženklų.

Šalia jų žada budėti sustiprintos policijos pajėgos, segintiems uždraustas juosteles pareigūnai galės skirti kelis šimtus eurų siekiančias baudas.

„Reaguosime, be abejo, į draudžiamų simbolių galimą nešiojimą, demonstravimą. Ar mes reaguosime taip, kad sieksime čia ir dabar tą simbolį pašalinti – turbūt, kad ne. Bet gali būti tokia situacija, kai žmogų įspėjus, užfiksavus jo asmenybę, užfiksavus padarytą pažeidimą, šitą asmenį bauda pasieks, sakykime, kad ir tos pačios dienos vakarą ar galbūt kitą dieną“, – kalbėjo generalinis komisaras.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad masinių pažeidimų ar nereagavimo į pažeidimus atveju policija „veiks čia ir dabar“.

GALERIJA

  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
  • R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome
I. Gelūno / BNS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (77)

as

ir berete melina jau turiu ir rudos noses galiuka jau nusidazeu geltona spalva

Kęstas

Delfis: Mūsų priešininkai jau pralaimi. Bankrutuoja. Jų mylimosioms vaikus daro kiti (suprask, lietuviai, rūkytus lašinius naudojantys vietoje lubrikantų). Jie sunkiai ir neišgydomai serga. Jie serga vėžiu. Paskutinės stadijos vėžiu. Mes laimėjome. Mes jau planuojame naujas statybas ir vestuves. R. Požėla: masiškų grėsmių gegužės 9-ąją nematome. Dėl dykaduoniavimo Lietuvoje siaučia hormonų audros ir laukinė fantazija. (Mokslas-studijos-ekonomika)

putino rusofašistai ir ukraina

davai palyginam su demokratiniu jankynu. Užpultas Irakas. 100 000 lavonų tik civilių. Jugoslavija.Du mėnesius bombino. Okinava , 3 jankių gorilos iš karinės bazės pagrobė, surišo, sumušė, išprievartavo 12 metukų japoniukę ir paliko mirti. Vietnamas - 3 mln tik civiių aukų. Naudotas cheminis ginkas dioksinas. Songmi - nužudyti visi kaimo gyventojai, iš jų 170 vaikų. Napalm girl.Tai ne sušikti keli lavonai usrainoj. Tai milijonai lavonų. Ir tie jankių benkartai ir jų rėmėjai dar kažką bezda. Liūto dalis - melas. Kaip rusų kariai traktorius ant tankų išsiveža, kaip cheminio ginklo pėdakus rado.O lavonų nerado.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS