Rado pinigų kelti algas ikimokyklinio ugdymo pedagogams | KaunoDiena.lt

RADO PINIGŲ KELTI ALGAS IKIMOKYKLINIO UGDYMO PEDAGOGAMS

Vyriausybė pirmadienio posėdyje iš dalies pritarė Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui skirti papildomų lėšų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Papildomai Vyriausybė šiems mokytojams skyrė 6,7 mln. eurų.

Kartu su anksčiau skirtomis valstybės biudžeto lėšoms bei vidiniais Švietimo ir mokslo ministerijos resursais, iš viso šių mokytojų koeficientų didinimui 2019 metais numatyti 13,4 mln. eurų.

„Atsižvelgdami į pasirašytą šakos kolektyvinę sutartį ir vertindami socialinį dialogą su savo partneriais, pradedame įgyvendinti susitarimus metais anksčiau. 2019 metų biudžete numatyti 13,4 mln. eurų leis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams atlyginimus jau nuo sausio 1 dienos pakelti 10 procentų. Ši mokytojų grupė anksčiau buvo nepelnytai pamiršta“, - sako premjeras Saulius Skvernelis.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų atlyginimų kėlimo programa numatyta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatose, siekiant šių mokytojų atlyginimus iki 2020 m. sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimu.

Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų bruto, o kartu su mokesčių reforma - beveik 80 eurų „į rankas“. Konkretaus asmens atlyginimas kils priklausomai nuo jo gaunamų pajamų ir pasirinkimų, susijusių su mokesčių reforma.

Didins iš Klimato kaitos programos lėšų

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams atlyginimai nuo kitų metų didinami iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų, po Vyriausybės posėdžio pirmadienį sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

„Numatyta skirti papildomai lėšų, atsižvelgiant į kolektyvinę sutartį su profsąjungomis ankstinti atlyginimų didinimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Ta papildoma suma siekia 6,6 mln. eurų, ankstesniame projekte taip pat buvo numatoma papildomų lėšų šiam tikslui. Ir iš viso atlyginimų didinimui yra skirta per 13 mln. eurų.

Lėšų šaltinis yra užšaldoma dalis Klimato kaitos programos lėšų. Galimybė tas lėšas naudoti Klimato kaitos programoje bus tik tokiu atveju, jeigu bus renkamas biudžetas, ir tam, kad būtų galima panaudoti, reikės Finansų ministerijos leidimo“, - kalbėjo V. Šapoka.

Ministro teigimu, reikėtų labai aiškiai atskirti biudžeto priėmimą ir pedagogų etatinio modelio tobulinimo projektą tam, kad viešasis sektorius Lietuvoje vystytųsi tvariai.

„Yra sudaryta darbo grupė, į kurią bus įtrauktos ir profsąjungos, ministerijos, savivalda. Tai tikrai nėra vienos dienos darbas, o dėl biudžeto bus balsuojama Seime jau rytoj. Kad išvengtume chaoso, biudžetą būtina priimti“, - pabrėžė V. Šapoka.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

KVORTA

o cia ne is mortos darzelio

o

tomasevsky teisingai pasake apmokestinti bankus ir bus pinigu nes tai isiteisinusi nekontroliuojama mafija valdoma is virsaus....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS