Specialistas nustatė: iš M. Puidoko telefonų buvo ištrintos dvi programėlės | KaunoDiena.lt

SPECIALISTAS NUSTATĖ: IŠ M. PUIDOKO TELEFONŲ BUVO IŠTRINTOS DVI PROGRAMĖLĖS

Iš Seimo opozicinės Darbo partijos frakcijos nario Mindaugo Puidoko telefonų buvo ištrintos dvi programos su duomenimis, nustatė specialistas, ikiteisminio tyrimo metu tyręs šiuos telefonus. M. Puidokas tikina nieko savo telefonuose netrynęs.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti Seimo narį Matą Maldeikį, buvo gautos specialisto, tyrusio kratos metu iš Seimo nario M. Puidoko paimtų mobiliųjų telefonų informaciją, išvados. Jose nurodoma, kad iš abiejų mobiliųjų telefonų buvo ištrintos dvi programinės įrangos ir jose buvę duomenys“, – BNS patvirtino Generalinė prokuratūra.

Birželio mėnesį STT kratą M. Puidoko kabinete atliko vykdydama tyrimą dėl galimos korupcijos. Po kratos M. Puidokas Seimo salėje pareiškė patyręs STT agentų smurtą.

STT teigia, kad atlikti M. Puidoko asmens kratą nutarė po to, kai šis atsisakė pateikti savo mobiliuosius telefonus, o pasislėpęs tualete iš mobiliojo ryšio priemonių galėjo trinti tyrimui svarbius duomenis.

Pats M. Puidokas BNS tvirtino programėlių netrynęs.

Jose nurodoma, kad iš abiejų mobiliųjų telefonų buvo ištrintos dvi programinės įrangos ir jose buvę duomenys.

„Man labai keista, kad prokuratūra informuoja žiniasklaidą, o aš apie tuos dalykus absoliučiai jokių duomenų neturiu. Tikrai negaliu komentuoti – aš savo telefonuose nieko netryniau, nežinau, apie ką čia kalbate“, – sakė M. Puidokas.

STT atliko vidinį patikrinimą dėl pareigūnų veiksmų ir nustatė, kad krata Seimo nario kabinete atlikta laikantis teisės aktų reikalavimų, pareigūnų veiksmai buvo teisėti ir proporcingi. STT po vidinio patikrinimo birželį skelbė, kad M. Puidokas teismo sankcionuotos kratos metu nepaisė kelis kartus kartotų pareigūnų reikalavimų pateikti mobiliuosius telefonus. M. Puidokas, kaip nurodė tarnyba, taip pat nepaisė pareigūnų prašymų neišeiti iš kabineto ir buvo užsidaręs tualeto patalpoje.

„Pradėjus asmens kratą, M. Puidokas aktyviais veiksmais priešinosi ir trukdė paimti nutartyje nurodytus daiktus, todėl jo atžvilgiu buvo panaudota fizinė jėga“, – skelbė STT.

Tikrai negaliu komentuoti – aš savo telefonuose nieko netryniau, nežinau, apie ką čia kalbate.

Tai, kad prokuratūra pagrįstai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl pareigūnų veiksmų prieš parlamentarą, neskundžiama nutartimi patvirtino teismas.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Darbo partijos frakcijos nario M. Puidoko padėjėjo Kęstučio Motiečiaus Seimo patalpose Seimo nariui Matui Maldeikiui, kaip įtariama, pasiūlyto 50 tūkst. eurų kyšio.

Tyrimo duomenimis, kyšiu galėjo būti siekiama, kad M. Maldeikis asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, kad būtų neribotam laikui atidėtas Azartinių lošimų įstatymo nuostatų, draudžiančių eksploatuoti į elektroninę automatų duomenų valdymo sistemą nesujungtus automatus, įsigaliojimas, numatytas lapkričio 1 dieną. Taip pat kad nebūtų priimta pataisa dėl lošimų mokesčio tarifų padidinimo.

Šioje byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pateikti K. Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui.

M. Puidokas tyrime apklaustas kaip specialusis liudytojas. Šis statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

ertyy

Akivaizdu, jog nėra nusikaltimo sudėties, nes tokius bereikšmius duomenis praneša žiniasklaidai. Panašiai buvo su Pakso-Vainausko byla, kai pranešus žiniasklaidai buvo parodomieji vieši sulaikymai, kol galiausiai Aukščiausias teismas padėjo tašką paskelbęs, jog Paksas ir Vainauskas persekioti iš vis be jokių motyvų.

telefonus ATEME ,,,specialistai,,,,

praejus menesiuj ,nepavykus sukurpt bylos, ,,,nustate,,, kad buvo kazkas telefonuose istrinta.....Puidokas gali ramiausiai pasakyt ,kad kazkas is ,,,specu ,,, kazka yrase ir istryne .... noredami sukompromituot Puidoka .... ir bandyt suvert jam kalte ,kad tai jis ta ,,,kazka,,, istryne pasislepes nuo siautejanciu ,,,specu,,, tualete....

S.S.S.

čia labiau atrodo susidorojimas, valdantiesiems nepatinka kaip einama prieš juos. O gal jis žmonos erotines nuotraukas trynė lauk, kodėl kažkokia STT turi po jas kapstytis ir tuo labiau po asmeninę informaciją...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS