Į naujuosius mokslo metus uostamiesčio ugdymo įstaigos žengia vilkdamos neišspręstų problemų naštą. Tačiau apie jas kalbama tik puse lūpų.
Problemų neįžvelgia
Į tradicinę švietimo įstaigų vadovų konferenciją-pasitarimą pedagogai vakar rinkosi pasipuošę ir nešini gėlių puokštėmis. I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje susirinkusieji pirmiausiai pasveikino vasarą jubiliejus šventusius kolegas. Vėliau aptarė praėjusius mokslo metus, paskelbė prasidėsiančiųjų užmojus.
Su rugsėjo 1-ąja pedagogus sveikinęs meras Rimantas Taraškevičius apie mokyklas ir darželius slegiančias problemas taip pat neužsiminė.
„Pažiūrėjęs į jūsų veidus, supratau, kad viskas pas mus gerai“, – padarė išvadą jis.
Nors ne taip seniai švietimo įstaigų vadovai rinkosi tartis, kaip pradėti mokslo metus, kaip suspėti suremontuoti klases, kur padėti mažamečius, kol darželiai nedirbs.
Šventės nebus
Vakarykščio šventinio pasitarimo pabaigoje savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės vis dėlto konstatavo, jog iki šiol nepavyksta gauti pakankamai pinigų mokymo sąlygoms gerinti. Pripažinta, jog vaikams vis dar nesaugu pamokų metu, nes trūksta lėšų mokyklų ir darželių kiemus apjuosti tvora.
Likus kelioms savaitėms iki rugsėjo susigriebta, kad daugelyje įstaigų tebevyksta remontas. Dėl vėluojančių darbų rugsėjo 1-osios šventės nebus mažuosius ugdančiose „Versmės“, „Varpelio“ ir „Aitvarėlio“ įstaigose.
Pinigų neskyrė
Daugiau nei pusę tūkstančio moksleivių priimsiančiai „Vyturio“ mokyklai šiemet nebeužteko pinigų suremontuoti valgyklą. Mokyklos direktorius Vladimiras Genutis apgailestavo, kad jau du dešimtmečius netvarkytos patalpos – avarinės būklės.
Prieš mėnesį savivaldybės administracija kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, prašydama padėti išspręsti nemokamo moksleivių maitinimo problemą. Birželį įsigaliojęs įstatymas, įpareigojantis pamaitinti 1–4 klasių moksleivius, užvertė mokyklas rūpesčiais. Tačiau ministerija atsisakė skirti daugiau lėšų virtuvėms ir valgykloms atnaujinti.
Streiko nenori
Kovą streiku išsireikalavę didesnio atlygio klaipėdiečiai pedagogai apie protestus kol kas nekalba.
„Mokytojai nebenorėtų streikuoti, jie tikisi permainų ir didesnio jų darbo įvertinimo. Juk streikas – kraštutinė priemonė. Tikimės, kad to nebeprireiks“, – vylėsi „Vyturio“ pagrindinės mokyklos direktorius V. Genutis.
Nuo pirmadienio trečiąkart šiemet didinamos pedagogų algos. Sausį jos didėjo 15 proc., nuo gegužės – 10 proc. Nuo rugsėjo 1-osios mokytojai gaus dar 15 proc. didesnį atlygį.
Kitąmet nuo sausio numatoma atlyginimus didinti dar dešimtadaliu.
Naujausi komentarai