V. Blinkevičiūtė kol kas nemato poreikio nepaprastajai padėčiai: reikia įvertinti viską | KaunoDiena.lt

V. BLINKEVIČIŪTĖ KOL KAS NEMATO POREIKIO NEPAPRASTAJAI PADĖČIAI: REIKIA ĮVERTINTI VISKĄ

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia kol kas nematanti poreikio šalies pasienio su Baltarusija savivaldybėse įvesti nepaprastąją padėtį. Politikė pabrėžia, kad per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį nepaprastoji padėtis šalyje niekada nebuvo įvesta. Todėl, pasak jos, reikia įsivertinti ir tai, kaip nepaprastosios padėties įvedimas galėtų paveikti Lietuvos žmonių gyvenimą.

„Kai mes kalbame apie nepaprastąją padėtį, įsigilinkime į tai, kad tai reiškia, kad jau bus pakirsti mūsų valstybės konstituciniai pagrindai, mūsų santvarkai grėsmė iškyla ir mūsų žmonėms grėsmė iškyla. Tai, tiesą pasakius, per visą nepriklausomybės mūsų laikotarpį nė karto nebuvo Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

„Todėl specialiosios tarnybos turėtų analizuoti esamą situaciją, teikti tam tikrus pasiūlymus, apgalvoti juos ir tada tik išeiti su tam tikru siūlymu. Nes vis tiek Seime turės būti priimtas sprendimas, ar tikrai ta nepaprastoji padėtis turėtų būti“, – taip pat akcentavo ji.

LSDP pirmininkė įsitikinusi, kad kol kas poreikio įvesti nepaprastąją padėti šalies pasienyje esančiose savivaldybėse nėra.

„Dabar tikrai neturėtų būti įvedama nepaprastoji padėtis, nes reikia įvertinti viską, ir mūsų žmonių gyvenimo pasikeitimą įvedus nepaprastąją padėtį. Bet kur reikia neatidėliotinai veikti, tai iš tikrųjų mūsų sienos apsaugą (stiprinti – ELTA). Kad nebūtų mūsų siena kaip kiauras rėtis“, – pabrėžė ji.

Vis tik, V. Blinkevičiūtės teigimu, reikia, kad atsakingos institucijos nuolatos vertintų besikeičiančią padėtį ir, esant poreikiui, pateiktų siūlymus dėl nepaprastosios padėties įvedimo.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda taip pat antradienį akcentavo nepalaikąs Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymo dėl iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų sukeltos krizės skelbti nepaprastąją padėtį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Petras

Reikia kuo greičiau deportuoti, kol orai dar nešalti.Ar galvojate begalviai apie tai???Oram atšalus bus priblemų ir išlaidų labai daug.Lauk visus,neisiskaite su lietuviais ,kaip Lietuva nebuvo europos sudetuje,deportavo ir niekas nežiūrėjo į žmogaus teises.Paskubėkite deportuoti ir kuo skubiau !!

Lietuvos pilietis ,nuomonė.

Blinkevičiūtė ir visi Briuselio Lietuvos perlamentarai.Sėdite ES ir dėl Lietuvos migrantų nė piršto nepajudinote.O per TV kalbi,kad reikia tartis su ES šalimis ir Briuselio parlamentu.Taip supratau ir net pikta pasidarė.Atvyke į Lietuvą savo nesamomes kalbate.Kaip Tomoševskis nusikalba ir visi jūs.Išvykote,algas gaunate dideles ,bet Lietuvai naudos jokios.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS