A. Veryga: priverstinio karantinavimo tvarka pakeista baiminantis neramumų | KaunoDiena.lt

A. VERYGA: PRIVERSTINIO KARANTINAVIMO TVARKA PAKEISTA BAIMINANTIS NERAMUMŲ

Priverstinio karantinavimo tvarka grįžtantiems iš užsienio buvo skubiai pakeista baiminantis neramumų, patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Vos tik tą tvarką įvedus buvo daug nepasitenkinimo, pasipiktinimo, buvo nerimą keliančių žinučių iš policijos apie asmenis, kurie nepaklūsta, atsiradom ties tokia savotiška neramumų riba. (...) Mes privalėjom reaguoti į situaciją, kuri vystėsi labai greitai“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras vėlų trečiadienio vakarą pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką. Vietoje dviejų savaičių izoliacijos savivaldybės patalpose nustatyta, kad iš užsienio grįžę žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso ir paleidžiami izoliuotis į namus, jei turi tam sąlygas.

Antradienį įvestas priverstinis karantinavimas sukėlė kai kurių grįžusiųjų pasipiktinimą, trečiadienio naktį tarp viename sostinės viešbutyje izoliuotų asmenų buvo kilusios muštynės.

„Vis tiktai procesai, kurie vyksta, ypač didžiuosiuose miestuose, kur daug žmonių parvyksta, sukėlė daug nepasitenkinimo, klausimų žmogaus teisių gynėjams. Tikrai negalim leisti, kad visuomenėj kiltų neramumai, kad išsiprovokuotų iki tokio lygio, kad valstybei tikrai tektų svarstyti apie kažkokią sudėtingą situaciją ar nepaprastąją padėtį“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis taip pat kritikavo savivaldybių pasirengimą izoliuoti žmones, sakydamas, kad jos iš anksto buvo įspėtos parengti tam patalpas.

„Tą procesą buvo galima geriau organizuoti, nebuvo būtina sukišti žmonių į vieną kambarį daug, galima buvo šeimoms su vaikais ar nėščiosioms skirti geresnę, labiau izoliuotą vietą, nes tų viešbučių ne vienas“, – sakė ministras.

Ministrui pakeitus karantino sąlygas, ketvirtadienį į namus paleisti planuojama šimtus iš užsienio grįžusių žmonių, laikinai apgyvendintų viešbučiuose ir kitose savivaldybių patalpose. Prieš tai bus paimti jų mėginiai koronoviruso tyrimams.

Gairės: karantinas, karantinavimas, koronavirusas, Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 karantinas, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Olga

Juokinga, nepatenkinti avinai. Parodė atsilupusiais tapetais b kažkokį bendrabutį, rūmų užsimane idiotai, dvi savaites neiskencia. Ko parsivilko. Iš šūdo išlipę ir temoka taip lot. Pažiūrėk, simasiau, kokie Vilniaus saulėtekio universitu barakai iš vidaus, kaip gyvena studentai, kokiom sąlygom, kalėjime geriau. Ten ne 14 dienų gyvent reik,. Idomu už karantino laikotarpį ko gero dar pareikalaus susimokėti, nors ir ne gyveni. Mažiau į šikną tiems parvykeliams, valdžia lai lenda. Mokesčius kitom valstybė mokėjo, dabar parpute apsisike. Gal ten rūmuose gyvenot, abejoju. Ten ir būtumėt likę. Geda

Kur link mes keliaujam, kas vadovauja?

Tamsi prastuomenė diktuoja sąlygas, kas toliau? Anarchija pereisianti į masių diktatūra?

ALGIS

KOKI PERKŪNO REIKĖJO JUOS VEŽTIS , REIKĖJO PALIKTI UŽSIENIO PAKELĖSE IEŠKOT ŽMOGAUS TEISIŲ,PUSĖ BŪTŲ UŽKASTŲ TOSE PAKELĖSE .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS