Vyriausybė nustatė: urnos su pelenais bus laidojamos savivaldybės lėšomis | KaunoDiena.lt

VYRIAUSYBĖ NUSTATĖ: URNOS SU PELENAIS BUS LAIDOJAMOS SAVIVALDYBĖS LĖŠOMIS

Nišos savivaldybės lėšomis įrengtuose kolumbariumuose bus skiriamos neatlygintai, nustatė Vyriausybė.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Kapinių tvarkymo taisyklių pakeitimams, kad gyventojams nebereikės mokėti už nišas savivaldybių įrengtuose kolumbariumuose.

Taip pat nustatytas kremuotiems žmogaus palaikams skirtos kapavietės dydis. Kape, kuriame jau palaidoti kremuoti žmogaus palaikai, bus draudžiama laidoti pakartotinai.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, šiuo metu daugelis savivaldybių tarybos sprendimu yra nustatę mokestį už kolumbariumo nišos suteikimą, jis svyruoja nuo 300 iki 1,5 tūkst. eurų.

Pasak Aplinkos ministerijos, tai yra nemaža finansinė našta mirusiojo artimiesiems, todėl nuspręsta, kad kolumbariumo nišos turi būti suteikiamos nemokamai.

Nustatytas tik kremuotiems žmogaus palaikams laidoti skiriamos kapavietės dydis – 1,32 kv. metro (1,10 m x 1,20 m), kelis kartus mažiau, negu įprastos kapavietės.

Aplinkos ministerija skelbia, kad tai leis sumažinti sparčiai besiplečiančius kapinių plotus, kadangi kremuojama vis daugiau mirusių žmonių palaikų. Dabar vienam kapui skiriama 3,75 kv. metro (1,5 m x 2,50 m), keliems kapams (šeimos kapavietei) – 7 kv. metrai (2,80 m x 2,5 m).

Pakartotinai laidoti nekremuotų žmogaus palaikų kape, kuriame jau yra palaidoti kremuoti žmogaus palaikai, nebus leidžiama, kadangi kremuoti palaikai laidojami negiliai (iki 1 metro gylyje), o urnose esančios kapsulės suyra negreitai.

Siekiant išvengti atvejų, kai mirusysis perlaidojamas į kitą vietą be atsakingo už kapavietės priežiūrą asmens žinios ar sutikimo, kapinių tvarkymo taisyklės papildytos nuostata, kad jei po ekshumavimo žmogaus palaikai bus perlaidojami, būtinas už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą atsakingo asmens rašytinis sutikimas.

Dar vienas pakeitimas – Kapinių prižiūrėtojų kaupiamų duomenų sąrašas papildytas laidojančio asmens arba kito asmens, atsakingo už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, fizinio asmens nuolatinės gyvenamosios vietos adresu, elektroniniu paštu, jei tokį turi, ir juridinio asmens elektroniniu paštu.

Kapinių tvarkymo taisyklės bei kiti teisės aktai pakeisti Seimui priėmus Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisas, kuris įsigalioja nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

KLB

Nesuprantu tokių įstatymų.Pelenus galima išbarstyt jūroj,kapinėse ir t.t.O kur pačią urną ir žetonus?Į vandenį ar tiesiog į konteinerį?Ar vėjas nenešios išbarstytų pelenų po apylinkes,žinoma nešios.Ir dar nesuprantama,kodėl į turimas kapavietes negalima laidot urną,jei ten jau palaidoti dveji palaikai.Į,taip vadinamą,šeimyninį kapą galima su urnomis ne tik šeimą,bet ir visą giminę sukišt.Kažkokie keisti reikalavimai.Tarp dviejų karstų laisvai telpa trečias,o urnų visos 10 ko gero.Ir kodėl negalima dėti vieną ant kitos,juk ten tik pelenai,kuriuos net galima išbarstyt paviršiui,o urna tik indas,kokių mūsų "šiūkšliakalniuose"ir šiaip žemėj pilna.

Žinom : NEMOKAMŲ PIETŲ NEBŪNA .....

Kas už tai LAIMĖS , o kam - špyga taukuota ....

socdemas Jonauskas suorganizavo pelenu barstyma bet kur

zmogaus - seimas nubalsaves - kad is zmogaus galima palikti tuscia vieta - kaip stalin laikais nera zmogaus nera ir problemos...Tai pagal seima ir vyriausybe galetu pasilengvinti sau nastas - pelenus paleisti pavejui....pigu, modernu ir grazu paziureti...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS