Siūloma kompiuterių vartotojus identifikuoti pagal batus | KaunoDiena.lt

SIŪLOMA KOMPIUTERIŲ VARTOTOJUS IDENTIFIKUOTI PAGAL BATUS

Potsdamo universiteto Chaso Platnero instituto (Vokietija) mokslininkai sukūrė gana originalią vartotojų, kurie naudojasi interaktyvia kompiuterine sistema su sensoriniu ekranu, identifikacijos technologiją.

Mokslininkai siūlo vartotojus identifikuoti ne pagal pirštų atspaudus ar akies rainelę, o batus. Sistema, pavadinta Bootstrapper, gauna vaizdą iš vienos ar kelių kamerų, esančių po sensorine panele, ir susieja batų porą su vienu ar kitu žmogumi.

Bootstrapper technologija skirta visų pirma stacionariems media stalams su sensoriniu ekranu (pavyzdžiui, Microsoft Surface). Dirbant iš karto keliems žmonėms, sistema leis kompiuteriui atpažinti kiekvieno iš jų aktyvumą. Be to, Bootstrapper gali suteikti automatinę prieigą prie vartotojo paskyros ar įjungti asmeninį vartotojo profilį.

Testavimas parodė, jog Bootstrapper tikslumas siekia 89%. Tačiau sistema turi ir trūkumų: ji bevertė, jei vartotojai dėvi vienodus arba labai panašius batus. Be to, kad sistema kuo tiksliau galėtų identifikuoti vartotoją, bent viena koja turėtų būti ant žemės prieš kameros objektyvą. O jei dar visi vartotojai basi?…

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

as

dar sugalvos kaip is uzpakalio sedmenu atpazynti

SUSIJUSIOS NAUJIENOS