LR įstatymo vardu | KaunoDiena.lt

LR ĮSTATYMO VARDU

Lietuvos valstybė (ja save laiko valdžia) labai nepasitiki savo piliečiais. O kam kitaip išlaikyti beveik 80 institucijų, turinčių teisę bausti, bausti ir dar kartą bausti. Negi paprasti šios šalies gyventojai tik vagys ir apgavikai, pažeidėjai ir taisyklių laužytojai? Lietuvos Respublikos įstatymų požiūriu: taip!

Sudegė žmogaus namai. Ar gali būti didesnė nelaimė? Gali. Jei geri žmonės aukos pinigų ar kitaip parems, nepamirškite susimokėti gyventojų pajamų mokesčio. Jei pamiršite, smulkmena. Valstybė nepamirš. Ir jūsų nesumokėtų mokesčių, ir net delspinigių. Lietuvos Respublikos įstatymų požiūriu: gaisras – ne nelaimė, o laimė. Tai būdas už su darbo santykiais nesusijusias pajamas pasistatyti naujesnį namą nei sudegusysis. Štai kaip, žmonės padeginėja savo namus, kad galėtų apgauti savo valstybę.

Paranojiški valdžios įstatymai liepia susimokėti ne tik padegėliams už aukas, bet ir pagalbos sulaukusiems labai sunkiomis ligomis sergančių žmonių artimiesiems. Tėvų širdys dėl vaikelio apsipylusios krauju, o valdininkija sako, kad pinigų brangiam gydymui neturi. Jei jau pasmerkė mirti žmogų valdžia, galėtų tiesiai į akis koks Veryga kiekvienam asmeniškai pasakyti. Būtų lengviau palikti šį pasaulį.

O Mokesčių inspekcija geranoriškai pataria, kaip apeiti įstatymus. Aukas reikia rinkti per paramos, labdaros organizacijas, "taip išvengiant galimų sukčiavimo atvejų bei papildomų rūpesčių dėl apmokestinimo".

Tos organizacijos, matyt, šventa dvasia gyvos, nė cento nepasiims iš nelaimėliams paaukotų sumų. Taip, centų neims. Bet istoriškai žinome, kai per labdaros koncertus telefonais siunčiame mokamas žinutes, surenkamos apvalainos sumos, o labdarai lieka kažkas panašaus į apgraužtus kaulus.

Beje, naujausiais apklausų duomenimis, visuomenė nepasitiki valdžia. Labiausiai – net 67 proc. respondentų – Seimu. "Profesionalų" Vyriausybė antra pagal tai – 53 proc. Valdžia privalėtų reikšti didesnį nepasitikėjimą savimi, o ne piliečiais.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

To RK

Pats ponas bent supratote ka parasete?kurioje straipsnio vietoje autorius raso kad istatymu reikia nesilaikyti?autorous kritikuoja istatymus,o ne siulo ju nesilaikyti.

RK.

Įdomu kaip autorius apibrėžtų valstybę... Atrodytų viskas taip paprasta - reikia tiesiog laikytis įstatymų ir niekas tavęs nebaus. Bet autorius nenori laikytis įstatymų. Jis nori, kad būtų betvarkė, anarchija, sumaištis ir suirutė. Taip, lėšas rinkti, skirti ir už jas atsiskaityti turi paramos fondai ir įstaigos. Ar manote, kad užtenka parašyti Facebooke, kad reikia pinigų, gauti juos ir manyti, kad viskas gerai? Ne, jei aš aukoju pinigus, aš noriu būti tikras, kad jie bus panaudoti tinkamai. Na, bet autoriaus tikslas sukelti diskusiją apeliuojant į tamsiausią visuomenės sluoksnį. Šlykštu, bet ko daugiau tikėtis iš šio portalo....

Lietuviui

Labai geras straipsniukas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS