Apokalipsės nebus | KaunoDiena.lt

APOKALIPSĖS NEBUS

Tuos, kurie turi įprotį dieną baigti peržiūrėdami pamėgtų jutubo kanalų įrašus, vakar naktį tikriausiai kankino košmarai. Žinomas Rusijos slaptųjų tarnybų ekspertas istorikas Jurijus Felštinskis svečiuose pas kitą alternatyviosios Rusijos įžymybę Marką Feiginą nupiešė apokaliptinį artimiausių mėnesių vaizdą.

Kalbėdamas apie Vladimiro Putino planus Baltarusijoje dislokuoti branduolinį ginklą J. Felštinskis jam įprasta maniera įspėjo: vėliausiai rugsėjį bus atakuotos Lietuva ir Lenkija. Galimybės sustabdyti Kremliaus pamišėlį esą tik dvi. Sviatlana Cichanouskaja turi pateikti prašymą dėl šalies narystės NATO arba Baltarusijos klausimo turi imtis lenkų, lietuvų, ukrainiečių ir K. Kalinausko pulko pajėgos.

Išgirdus tokį scenarijų sunku ne tik užmigti, bet ir atsibudus imtis darbų. Gal tikrai V. Putinas planuoja pulti NATO šalis? Juolab kad dislokuodamas atominius ginklus kitoje šalyje jis atvirai spjautų ne tik į tarptautinius susitarimus, bet ir į Xi Jinpingo duotą pažadą neperbraižyti branduolinio žemėlapio.

Kokie šėtonai veisiasi V. Putino galvoje, turbūt nežino net jo gydytojas. Tačiau, prieš pradedant bijoti apokalipsės, verta įsiklausyti ne į Kremliaus demonų žinovų, bet į karo ekspertų aiškinimus. Jie sako, kad, pvz., Baltarusijoje esantys branduolinėms misijoms skirti „Su-25“ yra beviltiški dvikovoje prieš šiuolaikines gynybos sistemas – tai paaiškėjo kare prieš Ukrainą. Taktinių branduolinių ginklų saugyklos – ne sandėliai bulvėms, per kelis mėnesius, kaip žada V. Putinas, jų nepastatysi.

Taktinių branduolinių ginklų saugyklos – ne sandėliai bulvėms, per kelis mėnesius, kaip žada V. Putinas, jų nepastatysi.

Anot karinių ekspertų, V. Putino grasinimai nedidina branduolinio karo rizikos. Tai – Maskvos baimės neatlaikyti Ukrainos kontrpuolimo išraiška.

V. Putinas toliau eina pirmtakų pramintu keliu – siekia deeskaluoti situaciją ją eskaluodamas. Vadinasi, Vakarams taip pat reikia elgtis kaip su jo pirmtakais – be kompromisų. T. y., stiprinti rytinio NATO flango gynybą, didinti pagalbą Ukrainai, liautis žaidus su sankcijų Rusijai išimtimis. O mums, civiliams apokaliptinių pasakų mėgėjams, prisiminti, kad NATO – taip pat branduolinis Aljansas, turintis savo atgrasymo strategijų ir žvalgybą, stebinčią kiekvieną Rusijos judesį.

Gairės: Vladimiras Putinas, karas Ukrainoje, Vakarai, branduolinis ginklas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS