Šildymo sezono ypatumai | KaunoDiena.lt

ŠILDYMO SEZONO YPATUMAI

Laukėme sunkios žiemos su stresą ir sumaištį keliančiais išbandymais energetikoje. Sumaišties beveik nebuvo, nes iš dalies pasisekė – nežiemiška šiluma mus aprūpino visuotiniu atšilimu sergantis klimatas.

Džiaugtis karščiuojančio ligonio šiluma turbūt būtų netoliaregiška, bet jau galima konstatuoti, kad nerimą kėlęs šildymo sezonas vartotojams baigiasi be komplikacijų.

Kaip skelbiama, 2021 m. pabaigoje Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centralizuoto šilumos tiekimo vartotojų skolos bendrai sudarė 13,5 mln. eurų. Neseniai pasirodė skaičiavimų, kad 2022 m. pabaigoje skolos minėtuose miestuose bendrai sudarė apie 12 mln. eurų. Taigi su nerimu laukto šildymo sezono atomazga atrodo net sėkmingesnė nei prieš karą.

Dabar jau galima laukti pirmųjų vietinių agurkų ir braškių. Vitaminai pravers, nes niekas nežino, kokių audrų iš Rytų atgins karo vėjai. Kaip skelbiama, neseniai Baltarusijoje užfiksuoti iš Rusijos atplaukę juodi debesys, kurie gali atnešti branduolinę žiemą, kai ima snigti pelenais ir pavasaris nebeateina.

Tačiau pavasario žadinamas energetikoje nesustoja. Bendromis pastangomis Europoje siekiama, kad ateinančiomis žiemomis būtų galima kliautis ne ligotai karščiuojančiu klimatu, bet nuo dujų (ypač rusiškų) mažiau priklausoma energetika.

Dabar jau galima laukti pirmųjų vietinių agurkų ir braškių. Vitaminai pravers, nes niekas nežino, kokių audrų iš Rytų atgins karo vėjai.

Šią savaitę Briuselyje ES energetikos ministrai aptarė ilgai lauktą reformą, kuria siekiama apsaugoti gyventojus nuo didelių elektros kainų šuolių.

Fundamentalios reformos siekis – generuoti kuo daugiau saulės ir vėjo parkų pagaminamos elektros energijos. Galutinis tikslas – visiškai atsisakyti dujų ir taip išvengti neprognozuojamų elektros kainų svyravimų.

ES šalims iškelta užduotis kasmet 15 proc. mažinti dujų vartojimą. Tačiau kol kas gamtinės dujos yra kone gyvybiškai svarbios. Lietuvos energetikos ministras D. Kreivys konstatavo, kad Europa energetikos karą prieš V. Putiną ir Rusiją jau laimėjo ir tai, anot jo, padėjo padaryti sklidinai dujų pripildytos saugyklos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS