Tikralaikė S-geno iškrita | KaunoDiena.lt

TIKRALAIKĖ S-GENO IŠKRITA

Praėjusią savaitę prastai pasijutęs 58-erių vyras nulėkė atlikti tyrimo dėl COVID-19. Grįžo namo. Prigulė. Paskui į telefoną gavo lauktąjį testo atsakymą: "Tikralaikė PGR Rasta." Ir iškart patyrė isterijos priepuolį.

Ką reiškia "tikralaikė"? Ką reiškia PGR? Kodėl žodis "Rasta" – didžiąja raide, nors taško prieš jį nebuvo?

Ką nori pranešti visa ši SMS išvarža? Regis, tyrimą darėsi ne dėl pramoginiu keliu plintančių ligų, bet pojūtis vis tiek tarsi grįžus iš skaistybės reikalų dispanserio.

Žodžiu, sumaištis kilo vien dėl to, kad kažkoks galvos protezas sumanė išsityrusiems žmonėms siuntinėti tokius atsakymus, iš kurių neaišku: tai serga tikrintasis COVID-19 ar neserga.

Stebina ne tik tai. Štai į viešumą tautai mestelėta daugiau panašaus informacinio masalo: "Pagal atliktus S-geno iškritų ir N501Y mutacijų tyrimus, vyrauja B.1.1.7 viruso atmaina."

Kas yra "S-geno iškritos"? Ką reiškia N501Y?

Ir kas pagaliau ta B.1.1.7 atmaina? Aaa, regis, kalbama apie britiškąjį koronavirusą, tik medicininės nomenklatūros narcizai nenori tautai normine kalba pasakyti.

O juk žmogui dabar ypač reikia nedviprasmiškos tiesos, ne formulių, kurių nė patys dar nespėjo išmokti. Nereikia apsimesti A.Kašpirovskiu, jei esi tik šioks toks bato aulas.

Tik ką visuose pakampiuose žliaugė kritika valdžiai dėl luošos komunikacijos koronaviruso tema. Kai antivakseriai baigė savo juodą darbą, ponuliai ministerijose susizgribo: pavėlavome reklamuoti vakcinas, gavome nuo tamsumų į kaulus, kovosime su pasekmėmis.

Ir kovoja: nūnai per TV vos ne kasdien šneka apšepęs ekspertas su "lenciūgo" gabalu nosyje. Užuot pasiklausiusi apie skiepų naudą, dabar visa Lietuva žiopso į tą nosį pervėrusį "lenciūgą" ir spėlioja: snarglys čia ar šūdo gabalas?

Koks kaimo senolis patikės bent vienu taip atrodančio eksperto žodžiu? Nejaugi tokiu sudėtingu metu nebuvo galima sklaidai pakviesti įprastai atrodančio virusų specialisto ir nesivelti į tas nesibaigiančias abejones: "iškrypęs čia reikalas ar ne"?

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

kaunas

Cha,o tas snargliuoto lenciugo tndividas ,,tai kaimynu Yorkshyro veisles kiaule[[o gal parshas??]]

kaunas

O!! S.Pocius!! Straipsnis --genialus....."apshepes ekspertas su lenciugo gabalu nosyje...snarglys ar shudo gabalas?""" O as maniau,kad tas individas[[[""beteisis sakosi..."]] neiperka muilo nuprausti snargli... O varge ,varge...O zurnalistas [kaip visada!] 100% i taikini.. Ar jau Seime "sutupe" tik sexmazumos??Ir sprendzia tarpkoju veikla ? Geda[[[ne!!! batka uz sienos neleidzia tokiu triuku ]]]

Klaipėdietis

Lyg tai yra ką rinkti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS