Traukinys nelaukia | KaunoDiena.lt

TRAUKINYS NELAUKIA

Šiandien nusileis Eurolygos reguliariojo sezono uždanga. Aštuonios geriausios Europos komandos turnyrą pratęs jau atkrintamosiose varžybose, bet Kauno "Žalgirio" tarp jų nebus. Ar galėjo būti?

Teoriškai, taip. Lietuvos čempionai šiemet ne kartą buvo suteikę vilties, kad jiems pavyks pakartoti pastarųjų trejų metų istoriją, kai jie arba įšokdavo į atkrintamųjų traukinį, arba, kaip pernai, ten neatsidūrė dėl nutraukto sezono. Dabar jau sunku patikėti, kad Martino Schillerio suteiktos veiksmų laisvės įkvėpti žalgiriečiai vienu metu netgi pirmavo Eurolygoje, o vėliau ilgai ir užtikrintai laikėsi lyderių gretose. Deja, nors ir paskui jie įrodinėjo savo jėgą prieš žemiau esančias komandas, to nepakako braunantis į laimingųjų aštuonetą. Vis dėlto LKL lyderiai gėdos sau nepadarė, o M.Schilleris, pramušęs betoninę skeptiškumo sieną, įrodė esąs vertas tęsti darbus ir kitąmet.

Žalgiriečių vieta už play-off borto – toli gražu ne didžiausias 2020–2021 m, turnyro siurprizas. Kur kas labiau nustebino galingas pernykščių autsaiderių Miuncheno "Bayern" ir Sankt Peterburgo "Zenit" šuolis į viršų. Rusų progresas atrodo labiau dirbtinis – "Gazprom" mesti eurų prigrūsti maišai padėjo susipirkti elitinius žaidėjus ir trenerį. Tačiau, ar toks staigus augimas bus tvarus? "Bayern" renesansas atrodo kur kas simpatiškiau – ne grįstas pinigų jūra, o kaip ilgo ir nuoseklaus klubo darbo pasekmė. Būtent to, matyt, labiausiai pritrūko "Chimki" krepšinio piramidė. Maskvos srities klubas pernykštį nutrauktą sezoną baigė 7-oje vietoje ir buvo laikomas potencialiu atkrintamųjų juoduoju arkliuku, galinčiu ketvirtfinalio serijoje nukauti pagrindinius favoritus. Šį sezoną Rimo Kurtinaičio dabar jau buvusi komanda pasitiko nė kiek nesusilpnėjusi. Tad šiemetinių jų 29 pralaimėjimų serijos neprognozavo nė vienas krepšinio specialistas. Bet viltis į šipulius sudaužė ir patys išskydę Rusijos vicečempionai, ir Eurolyga, vertusi juos žaisti drastiškai nukraujavusiomis gretomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Saulius

Geras rezultataa, bet vieta prasta.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS