A. Vaitkus: sulaukiu vis daugiau klausimų, ar ketinu dalyvauti rinkimuose į Klaipėdos mero postą | KaunoDiena.lt

A. VAITKUS: SULAUKIU VIS DAUGIAU KLAUSIMŲ, AR KETINU DALYVAUTI RINKIMUOSE Į KLAIPĖDOS MERO POSTĄ

Sulaukiu vis daugiau klausimų apie tai, ar ketinu dalyvauti rinkimuose į Klaipėdos mero postą.

Visų pirma šią temą reikėtų pradėti kabant ne apie postą ar kažkokį jo mistinį prestižą, o apie pareigas. Meras yra renkamas žmonių ir turi pareigas, kaip ir bet kuris kitas vadovas. Bent jau toks yra mano asmeninis požiūris apie šią poziciją.

Ar tai būtų jachtos kapitonas, grožio salono ar nedidelio jaukaus baro senamiestyje vadovas – jie visi turi pareigas. Ir jei tų pareigų nevykdys, tiek grožio salonas, tiek baras ar jachtos įgula susidurs su naujais ir nemaloniais iššūkiais. Lygiai toks pat likimas ištiks ir su miestu bei jame gyvenančiais žmonėmis, jei miesto vadovas nevykdys savo įsipareigojimų.

Meras be pareigų, įsipareigojimų bendruomenei, rinkėjams – viso labo bus tik statistas poste, o toks kelias – tikrai ne man.

Per daug tokių atvejų jau turėjome Lietuvoje ir nemanau, kad tai turėtų kartotis ateityje. Žmonių teisėtas pasipiktinimas dėl tuščių pažadų ilgus metus stūmė visuomenę į neviltį. Suvokimas kur eini, turi visada eiti kartu su aiškiu tikslu ir vizija, kaip tuos tikslus pasiekti. O juos pasiekti gali tik kartu su komanda, kurioje visi suvokia suteikiamos atsakomybės mastą tiek prieš miesto bendruomenę, tiek prieš save.

Tad į mero pareigas žiūriu labai atsakingai. Nes tai didžiulis įsipareigojimas ir atsakomybė ne tik man pačiam, bet ir mane palaikantiems bei kartu bendrų tikslų siekiantiems miestiečiams.

Mane pažįstantys puikiai supranta, kad be strategijos, nustatytų veiksmingumo rodiklių, atskaitomybės ir viešosios nuomonės ką ir kaip reikia daryti, kad būtų ne tik „kitaip“, bet konkrečiai daug geriau – reikia turėti ne tik gerai parengtą strategiją, bet ir taktinį planą Klaipėdai.

Tad pastaruosius keletą mėnesių kartu su komanda koncentruojamės į šiuos aspektus, tardamiesi ne tik su vietiniais, bet ir užsienio ekspertais.

Esu dėkingas visiems palaikantiems, siūlantiems savo idėjas, mintis ar pagalbą kuriant Klaipėdos ateities viziją. Žinau, kiek daug aukštų vertybinių standartų ir išmintingų žmonių turime Klaipėdoje. Jie yra tikrai neabejingi mūsų miestui ir ne tik nori keisti jį, bet ir yra pasiruošę aukoti savo laiką bei jėgas, kad Klaipėda stotų į tinkamas vėžes ir miestas taptų vienu patraukliausių ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione (ar net dar didesniu mastu).

Galutinį sprendimą dėl kandidatavimo mero pareigoms priimsiu tada, kai turėsiu išbaigtą planą bei strategiją ir apie tai tikrai pranešiu. Kaip ir pranešiu su kokia komanda ketinu siekti užsibrėžtų tikslų.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

-->>Kai mieste neliks atminimo lentų

Kuo jums nusikalto šviesios atminties Donskis? Ko jau ko, o proto nereikėtų pavydėti.

⭕ KLAUSIMAS?!!!

KLAUSIMAS.... KODĖL PRADEDANT SKAIČIUOTI RINKĖJUS BALSUS NE FILMUOJAMA??!! MAN RODOS TIKRAI BŪTŲ MAŽIAU VISOKIŲ NESUPRANTU IR ĮRODYMŲ TURĖTŲ.... JOOOO IR KAIP TADA BALSUS PAKIŠ !!??....GAL REPLIODAMA))))))))

m

turi buti verslininkas o ne muzikantas ar politikas i merus
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS