Velykų žmonės | KaunoDiena.lt

VELYKŲ ŽMONĖS

Ilga šiemet kelionė į šviesą. Sugurę pandeminėse kovose, jau jau stiebėmės į pavasarį... O įžengėme į jį ne vilties pakylėti, bet sugniuždyti karo žinios. Gavę dar vieną dvasios stiprumo išbandymą – kaip vėl nepaklysti baimėje, neviltyje?

Gyvenimas šįsyk parašė juodąjį scenarijų, kuriame nebepakanka žaisti gerumą su TV pulteliu ant sofos: paaukojai porą eurų kuriai nors akcijai – ir jautiesi gavęs indulgenciją. Ukrainiečių kančia atvėrė vos užsitraukusias mūsų kelio į laisvę žaizdas, atrakino bendradaliams mūsų širdis ir namų duris. Net patys nustebome – kiek turime gerumo! Jis neapsinešė merkantiliškumo dulkėmis, neapaugo sotumo lašiniais. Dalijomės kuo įmanydami, klausydamiesi staiga taip įnirtingai ėmusios plakti širdies, kuri prisiminė savo prigimtį – mylėti, dalytis, rūpintis.

Ilga šiemet kelionė į šviesą, tačiau tos šviesos tiek, kad spinduliai ir karo debesis skrodžia. Ir kaip niekad giliai į širdį įkritę popiežiaus Jono Pauliaus II kadais pasakyti žodžiai: „Nepasilikite neviltyje. Mes – Velykų žmonės, aleliuja yra mūsų giesmė.“

Ilga šiemet kelionė į šviesą, tačiau tos šviesos tiek, kad spinduliai ir karo debesis skrodžia.

Mes – Velykų žmonės. Kančia mums – ne priešas, o mokytojas. Mes sugebame ne tik prašyti malonių, ne tik niurzgėti dėl negandų, ne tik priekaištauti, esą Dievas kurčias, bet ir kalbėtis su Juo – širdimi. Mes pajėgiame prisikelti kasdien ir, nusibrozdinę kelius į abejones, nusivylimus, netikėjimus, – vėl eiti.

Šaltas šis pavasaris – gal ir neišblizginome langų, neišvalėme visų namų kertelių senoviniu papročiu. Tačiau svarbiausias Velykų paprotys – įsileisti šviesą į savo širdį. Ir tikėjimą, kad Dievas prisikėlė. Net tada, kai tamsa tokia juoda, jog net širdies plakimo nebegirdėti.

Aleliuja! Grįšime iš bažnyčios nugiedrėję, su Prisikėlimo žinia. Sėsime prie stalo, sudėję į lėkštes simbolinius palinkėjimus – ne picas, sušius ar prekybos centre paskubomis nupirktus pusfabrikačius, o su meile paruoštus patiekalus. Daušime pačių išdailintus margučius, vaišinsimės pagal mamos ar močiutės receptą iškeptu pyragu. Ir sveikinsime vieni kitus gyvai – ne socialiniuose tinkluose patiražuota banalybe. Mes juk – Velykų žmonės.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

R...

Ačiū autorei už šiuos gražius šiltus žodžius.Gera tokius ir skaityti,ir girdėti.Bet tuoj juk neiškęs nuolatiniai ,,komentatoriai'',kurie laimingi jaučiasi tik ką nors apjuodinę,apšmeižę.Amžinai niurzgantys ir viskuo nepatenkinti.Net ir gražiausių švenčių progomis.

Tik kažkur

saviems bėdžiams tas gerumas net nebuvo užaugęs. Tik svetimiems.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS