Afrikos valstybės pradeda įgyvendinti „istorinį“ laisvosios prekybos susitarimą | KaunoDiena.lt

AFRIKOS VALSTYBĖS PRADEDA ĮGYVENDINTI „ISTORINĮ“ LAISVOSIOS PREKYBOS SUSITARIMĄ

  • 4

Afrikos valstybės savaitgalį Nigeryje įvykusiame Afrikos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikime oficialiai paskelbė pradedančios įgyvendinti svarbų prekybos susitarimą, kuris buvo pavadintas istoriniu žingsniu link „taikos ir klestėjimo“ visame žemyne.

Po 17 metų sudėtingų derybų Afrikos Sąjunga paskelbė apie susitarimo dėl Afrikos kontinentinės laisvosios prekybos zonos (AfCFTA) „įgyvendinimo etapo“ pradžią.

Afrikos Sąjungos komisijos pirmininkas Moussa Faki (Musa Fakis) tai pavadino „istoriniu“ momentu.

„Išsipildo sena svajonė, tėvai įkūrėjai gali didžiuotis“, – pareiškė jis ir pridūrė, jog AfCFTA sukurs „puikiausią prekybos zoną visame pasaulyje“.

Afrikos Sąjungos pareigūnai pranešė, jog pradedamos įgyvendinti penkios AfCFTA „veiklos priemonės“.

Valstybės sutiko laikytis bendrų „kilmės taisyklių, stebėti netarifines kliūtis ir jas šalinti, naudotis suvienodinta skaitmeninių mokėjimų sistema ir Afrikos prekybos stebėsenos sistema“, paskelbė Sąjungos komisija.

Sekmadienio ryte prie susitarimo prisijungė Nigerija ir Beninas. Iš 55 Afrikos Sąjungos valstybių narių prie jo dar nėra prisijungusi tik Eritrėja, nors ši šalis jau paskelbė ketinanti svarstyti tokią galimybę.

Susitarimas buvo įteisintas balandžio pabaigoje, kai buvo įvykdyta sąlyga, jog įgyvendinti susitarimą bus galima tik tuo atveju, jeigu jį ratifikuos mažiausiai 22 šalys.

Zona pradės veikti nuo 2020 metų liepos 1 dienos, kad šalys turėtų laiko prisitaikyti prie sutartų pokyčių.

Be to, pagal AfCFTA dauguma šalių turės per penkerius metus apkarpyti muitus 90 proc., kad žemyne sumažintų kliūtis prekybai.

Šalys, įtrauktos į Jungtinių Tautų mažiausiai išsivysčiusių šalių sąrašą, tam turės 10 metų, o dar šešios šalys, įskaitant Nigerį ir Malavį, – bent 15 metų.

Afrikos Sąjungos komisijos skaičiavimais, įgyvendinant susitarimą, Afrikos vidaus prekybos apyvarta iki 2022 metų padidės 60 procentų.

Šiuo metu Afrikos šalių tarpusavio prekybai tenka tik maždaug 16 proc. jų bendros prekybos prekėmis ir paslaugomis apyvartos.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

...

Pradės prekiaut 'šipkartėmis' į ES?.. :s

haaaha

jai es nemoketu pasalpu visokiems pasaulio perejunams,tai tie afrikieciai net i ta es puse neziuretu! ko i rusija jie nesiverze,o todel kad ten neduoda jokiu pasalpu perejunams!

kokia

cia dar /laisva/ prekyba kuomet puse negru verziasi europon o jiems dar prisideda musulmonai juk nebus kam gaminti tos produkcijos nes jie nieko neaugina tik bananai ir kokosai nebent deimantu prekyba kuriu zmonems nereikia taip kad nezinia kokia prekyba butu galima nebent zuvininkyste?....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS