Atvykus į Šveicariją nebereikės testuotis paskiepytiems ir pasveikusiems nuo COVID-19 | KaunoDiena.lt

ATVYKUS Į ŠVEICARIJĄ NEBEREIKĖS TESTUOTIS PASKIEPYTIEMS IR PASVEIKUSIEMS NUO COVID-19

Šveicarija trečiadienį nusprendė atsisakyti atvykstančių į šalį paskiepytų ar pasveikusių žmonių testavimo dėl COVID-19 ir šį sprendimą palankiai vertina šalies turizmo pramonė.

Nuo šeštadienio, atvykę į Šveicariją, neigiamą testą turės pateikti tik nepasiskiepiję ir nepersirgę asmenys.

Šveicarijos turizmo federacija įvažiavimo taisyklių pakeitimą pavadino „palengvėjimu“ sektoriui, nes dėl testų kainos Alpių šalis atsidūrė mažiau palankioje padėtyje, palyginti su kitomis pagrindinėmis žiemos sporto atostogų kryptimis.

„Griežtas įvažiavimo režimas šiuo metu neturi prasmės, atsižvelgiant į tai, kad COVID-19 omikron atmainos paplitimas Šveicarijoje yra daug didesnis“ nei šalyse, iš kurių atvyksta daugiausia slidinėjimo turistų.

Šveicarija kovoja su penktąja pandemijos banga, tačiau sveikatos apsaugos ministras Alainas Berset atsisakė spėlioti, ar pikas jau praėjo.

„Tikimės, kad taip, bet nežinome, ar tikrai. Turime išlikti atsargūs“, – sakė jis.

Reikalavimas dirbti iš namų buvo pratęstas iki vasario pabaigos, o apribojimai veikloms patalpose galios iki kovo pabaigos.

O nuo vasario 1 dienos, kaip ir aplinkinėse ES šalyse, vakcinacijos pažymėjimų galiojimas bus sutrumpintas nuo 12 iki 9 mėnesių.

Šveicarijoje, kurioje gyvena 8,6 mln. gyventojų, užregistruota daugiau nei 12 tūkst. mirčių nuo COVID-19 ir beveik 1,8 mln. užsikrėtimo atvejų.

Šveicarijoje užsikrėtimų skaičius – didesnis nei ES, o trečiadienį buvo paskelbta apie dar 38 tūkst. naujų atvejų.

68 proc. Šveicarijos gyventojų yra paskiepyti dviem dozėmis, o 35 proc. – trimis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS