A. Blinkenas ragina Peru prezidentę vykdyti reformas ir sutelkti dėmesį į susitaikymą | KaunoDiena.lt

A. BLINKENAS RAGINA PERU PREZIDENTĘ VYKDYTI REFORMAS IR SUTELKTI DĖMESĮ Į SUSITAIKYMĄ

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) kalbėjosi su Peru prezidente Dina Boluarte, ragindamas ją vykdyti reformas ir „sutelkti dėmesį į susitaikymą“, jos naująją vyriausybę krečiant smurtiniams protestams, sekmadienį pranešė Valstybės departamentas.

„Sekretorius Blinkenas paragino Peru institucijas ir civilines valdžios institucijas dėti dvigubai daugiau pastangų, kad būtų įvykdytos būtinos reformos ir užtikrintas demokratinis stabilumas“, – sakoma departamento atstovo spaudai Nedo Price'o (Nedo Praiso) pareiškime, kuriame pažymima, kad A. Blinenas su D. Boluarte kalbėjosi penktadienį.

„Jungtinės Valstijos tikisi glaudžiai bendradarbiauti su prezidente Boluarte dėl bendrų tikslų ir vertybių“, – sakoma pranešime ir priduriama, kad A. Blinkenas pabrėžė, jog visi Peru veikėjai turi „įsitraukti į konstruktyvų dialogą, kad būtų sušvelninti politiniai nesutarimai, ir sutelkti dėmesį į susitaikymą“.

Peru krizė tęsiasi nuo gruodžio 7-osios, kai kairiųjų pažiūrų prezidentas Pedro Castillo (Pedras Kastiljas) buvo nušalintas nuo pareigų ir suimtas po to, kai bandė paleisti parlamentą ir valdyti dekretu.

Į valdžią atėjo D. Boluarte, kuri buvo jo viceprezidentė.

Tačiau didžiojoje šalies dalyje ji neturi tokios paramos, kokią turėjo P. Castillo, kadaise dirbęs kaimo mokytoju, ir Peru apėmė protestai, per kuriuos prasiveržia smurtas.

D. Boluarte priešinasi opozicijos reikalavimams atsistatydinti ir paragino surengti naujus rinkimus, tačiau Kongresas nubalsavo prieš įstatymo projektą, kad rinkimai būtų perkelti iš 2026-ųjų į 2023 metų gruodį.

P. Castillo buvo suimtas, kai bandė ieškoti prieglobsčio Meksikos ambasadoje, ir ketvirtadienį jam buvo nurodyta 18 mėnesių praleisti kardomajame kalinime.

Sveikatos apsaugos pareigūnų duomenimis, nuo to laiko protestai nusinešė mažiausiai 19 gyvybių, o 569 žmonės buvo sužeisti.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

žalio plano atpirkimo ožys: kremlius

Reikia spėti, kad protestus sekele žalia politika ,kuri kaip kažkada per prievartą buvo peršama krikščionybė besivystančiom šalims, dabar panašia persamas žalias planas, sukeliantis juose badą ir skurda, kas vyksta dabar Šri lankoje, bet apie tai nutylima, nes viską reikia suversti žalio plano atpirkimo ožiui: kremliui.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS