Briuselis padavė Lenkiją į ES teismą | KaunoDiena.lt

BRIUSELIS PADAVĖ LENKIJĄ Į ES TEISMĄ

Europos Komisija ketvirtadienį padavė į Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismą Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybę dėl naujų drausminių priemonių teisėjams, kurios esą kelia grėsmę jų nepriklausomumui.

Tai jau trečia ES byla prieš Varšuvą, susijusi su šalies teismų sistemos pertvarka. 

Lenkijos valdančiajai euroskeptiškai partijai „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pranašaujama pergalė sekmadienį įvyksiančiuose rinkimuose, o tai reiškia, kad Varšuvos ir Briuselio politiniai nesutarimai gali užsitęsti ne vienus metus.

Europos Komisija savo pareiškime rašo, kad nauji įstatymai „neužtikrina būtinų teisėjų apsaugos nuo politinės kontrolės garantijų“. 

ES nurodė, kad įstatymai „leidžia pradėti drausminius tyrimus, vykdyti procedūras ir imtis sankcijų prieš bendrosios kompetencijos teismų teisėjus, remiantis jų teismuose priimtų sprendimų turiniu“, sakoma pareiškime.

2015 metų pabaigoje į valdžią atėjusi konservatyvi partija PiS ėmėsi didelės Lenkijos teismų pertvarkos, kuri, jos teigimu, reikalinga siekiant kovoti su korupcija ir pertvarkyti teismų sistemą, kurioje iki šiol išlikę komunistinio laikotarpio atgyvenų.

Tačiau Briuselis ne kartą kaltino Varšuvą keliant grėsmę principams, kurių Lenkija pasižadėjo laikytis stodama į ES.

Atsakydama Lenkija tvirtina, kad Briuselis neturi teisės kištis į šalies teisinius reikalus.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

...

Čia tik Sovietų sąjungą MES sugriovėm, o pats sovietinis lageris pradėjo eižėt nuo lenkų Solidarnosc; kaip čia dabar lenkus britai aplenkė?

geri

kom o briusionistai suizulejo ir pagarba lenkams nes teisejus pas mus niekas nekontroliuoja juos netik isformuoti bet ir sodinti reikia nes tai magnutes iteisinti sionistai ir briuseliui pavaldus.......

Anonimas

Lenkai- tai ne bailiai lietuviai, jų privengia visa Europa. Šaunuoliai. Supyks- ir išstos paskui anglus iš tos Geiropos...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS