ES suteiks skubių lėšų „Laisvosios Europos radijui“ išlaikyti Pereiti į pagrindinį turinį

ES suteiks skubių lėšų „Laisvosios Europos radijui“ išlaikyti

2025-05-21 12:30
BNS inf.

Europos Sąjunga (ES) antradienį sutiko skirti skubių lėšų „Laisvosios Europos radijui/Laisvės radijui“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) išlaikyti po to, kai Donaldo Trumpo administracija sustabdė dotacijas šiai prodemokratinei žiniasklaidos priemonei.

ES suteiks skubių lėšų „Laisvosios Europos radijui“ išlaikyti
ES suteiks skubių lėšų „Laisvosios Europos radijui“ išlaikyti / Scanpix nuotr.

JAV prezidento administracija kaltina ją propaguojant liberaliai šališką naujienų darbotvarkę.

RFE/RL pradėjo transliuoti Šaltojo karo metais. Jo programos transliuojamos 27 kalbomis 23 Rytų Europos, Vidurinės Azijos ir Artimųjų Rytų šalyse. Jo advokatai su JAV administracija kovoja teisme.

ES užsienio politikos vadovė Kaja Kallas sakė, kad bloko užsienio reikalų ministrai susitarė dėl 5,5 mln. eurų vertės sutarties, kuria bus „remiamas gyvybiškai svarbus Laisvosios Europos radijo darbas“.

Anot jos, šis „trumpalaikis skubus finansavimas“ yra „saugumo tinklas“ nepriklausomai žurnalistikai.

K. Kallas teigė, kad ES negalės užpildyti organizacijos finansavimo trūkumo visame pasaulyje, tačiau gali padėti transliuotojui „dirbti ir veikti tose šalyse, kurios yra mūsų kaimynystėje ir kurios yra labai priklausomos nuo naujienų, gaunamų iš išorės“.

Ji sakė besitikinti, jog 27 ES šalys narės taip pat skirs daugiau lėšų RFE/RL, kad galėtų padėti ilgesnį laiką. K. Kallas teigė, kad blokas ieško „strateginių sričių“, kuriose galėtų padėti, Jungtinėms Valstijoms mažinant finansinę pagalbą užsieniui.

RFE/RL pagrindinė būstinė yra Vašingtone, o žurnalistų būstinė – Čekijoje, kuri vadovauja pastangoms rasti lėšų ES.

Praėjusį mėnesį JAV federalinis teisėjas nurodė D. Trumpo administracijai grąžinti RFE/RL 12 mln. dolerių (10,79 mln. eurų), kuriuos skyrė Kongresas. 75 metus veikiančios naujienų tarnybos teisininkai teigė, kad negavusi šių pinigų birželį ji būtų priversta nutraukti veiklą.

Kovą K. Kallas prisiminė, kokią įtaką jai darė tinklas, kai ji augo Sovietų Sąjungos okupuotoje Estijoje.

„Iš kitos geležinės uždangos pusės daug informacijos gaudavome per radiją, – sakė ji. – Taigi, tai buvo demokratijos švyturys, labai vertingas šiuo požiūriu.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
h

tai kad ten krymnašistai sėdi
0
0
Visi komentarai (1)