Graikijoje už žiaurų elgesį su gyvūnais grės iki 10 metų kalėjimo | KaunoDiena.lt

GRAIKIJOJE UŽ ŽIAURŲ ELGESĮ SU GYVŪNAIS GRĖS IKI 10 METŲ KALĖJIMO

Graikijos parlamentas ketvirtadienį vienbalsiai priėmė teisės aktą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Asmenims, pripažintiems kaltais dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, grės iki 10 metų kalėjimo.

Iki šiol šalyje žiaurus elgesys su gyvūnais teisės požiūriu buvo laikomas nesunkiu nusikaltimu, už kurį buvo skiriama piniginė bauda.   

Ketvirtadienį priimtas teisės aktas numato, kad už nederamą elgesį su gyvūnais taip pat teks sumokėti baudą, sieksiančią nuo 5 tūkst. iki 15 tūkst. eurų.

Minimali numatyta laisvės atėmimo bausmė – vieni metai.   

Įstatymas kaip žiaurų elgesį įvardija gyvūno „nunuodijimą, pakorimą, sudeginimą, suluošinimą“.   

Įstatymo projektą pateikęs žemės ūkio ministras Makis Voridis sakė, kad priimdamas šį teisės aktą parlamentas siunčia „griežtą žinią visuomenei“.  

„Visuomenė nebegali ilgiau toleruoti tokio elgesio“, – sakė ministras, turėdamas galvoje du neseniai Graikiją sukrėtusius atvejus, paskatinusius sugriežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais. 

Praėjusį mėnesį 55 metų vyras Heraklione Kretos saloje pakorė ir kastravo šunį. Šio šiurpaus įvykio nuotraukų pasirodė socialiniuose tinkluose. Kilus didžiulei pasipiktinimo bangai, vyrui buvo skirta 30 tūkst. eurų bauda. 

Po kelių dienų 54 metų profesorius iš Nikėjos subadė ir sumušė šunį metaliniu strypu. Žiaurią gyvūno egzekuciją nufilmavo praeivis. Penktadienį  profesorius turi stoti prieš teismą. 

Graikijos policijos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį buvo gauti 2 644 pranešimai apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir pateikti 788 skundai.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Cha

Politikams labiau rūpi, kad jų kaimynai balkone nerūkytų. Arba, kad kai kas tuoktis galėtų.

G.

Lietuvoje už žiaurų elgesį su mergina visai nieko.

Irina

Gal, kadanors ir Lietuvoje už žiaurų elgesį su gyvūnais skirs nors kažkiek metų KALĖJIMO, o ne 50 Eurų baudą. Kiek reikia nužudyti ar sulošinti gyvunelių, kad politikai sugrežtintu atsakomybe už žiaurumą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS