„Hamas“ kontroliuojama ministerija: Iš vienos Gazos Ruožo ligoninės evakuota 200 pacientų | KaunoDiena.lt

„HAMAS“ KONTROLIUOJAMA MINISTERIJA: IŠ VIENOS GAZOS RUOŽO LIGONINĖS EVAKUOTA 200 PACIENTŲ

  • 0

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad praėjus kelioms valandoms po to, kai Izraelis smogė vienai iš palestiniečių anklavo ligoninių, padedant Raudonajam Kryžiui iš jos buvo evakuota 200 pacientų.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra) naujienų agentūrai AFP nurodė, kad kad 200 žmonių buvo evakuoti iš Indonezijos ligoninės Džabalijoje ir autobusu nugabenti į „Nasser“ ligoninę pietiniame Kan Junise mieste.

„Izraelio kariuomenė apgulė Indonezijos ligoninę“, – teigė jis.

„Baiminamės, kad ten nutiks tas pats, kas ir „Dar al Shifa“, – pridūrė atstovas, turėdamas omenyje didžiausią Gazos Ruožo ligoninę, kur praėjusią savaitę Izraelis surengė reidą.

A. al Qudra teigė, kad evakuacija buvo vykdoma bendradarbiaujant su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu (TRKK) ir laikantis gydytojų nurodymų. Šių veiksmų imtasi po to, kai Izraelis smogė greitosios pagalbos automobiliui Gazos Ruožo šiaurėje, teigdamas, kad juo naudojasi palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“.

„Ligoninėje tebėra 400 pacientų ir mes kartu su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu stengiamės juos evakuoti“, – sakė jis, nurodydamas, kad ligoninėje ir jos apylinkėse yra apie 2 tūkst. perkeltųjų asmenų.

Kiek anksčiau „Hamas“ valdoma vyriausybė pranešė, kad aplink ligoninę buvo dislokuota dešimtys tankų ir šarvuočių, kurie apšaudo gydymo įstaigą.

Naujienų agentūros AFP reporteris nurodė, kad matė du autobusus, vežančius TRKK narius į „Nasser“ ligoninę.

Antradienio rytą A. al Qudra sakė, kad per Izraelio smūgį ligoninei žuvo dvylika žmonių, įskaitant pacientus ir juos lydinčius asmenis, o dar kelios dešimtys buvo sužeisti.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS