Hondūrui vietoje Taivano pripažinus Pekiną – JAV valstybės sekretoriaus pasisakymas | KaunoDiena.lt

HONDŪRUI VIETOJE TAIVANO PRIPAŽINUS PEKINĄ – JAV VALSTYBĖS SEKRETORIAUS PASISAKYMAS

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) interviu naujienų agentūrai AFP sakė, kad Taivanas turi „daug ką pasiūlyti“ pasauliui, Hondūrui tapus naujausia šalimi, nutraukusia ryšius su Taipėjumi ir pripažinusia Pekiną.

Hondūras, viena iš 14 valstybių, vis dar pripažįstančių Taipėjų, pareiškė, kad perėjo į kitą pusę po to, kai Taivanas atsisakė padidinti finansinę pagalbą besivystančiai šaliai.

„Manau, kad žmonės suinteresuoti dalyvauti pasaulyje. Taivanas gali daug ką pasiūlyti, taip pat ir, pavyzdžiui, tarptautinėse institucijose, kuriose dirba nepaprastai talentingi žmonės, turintys didžiulę patirtį ir kompetenciją, – vėlai ketvirtadienį Nigeryje duotame interviu teigė A. Blinkenas. – Šalys turi pačios nuspręsti, ar ir kaip jos nori tuo pasinaudoti.“

Valstybės sekretorius sakė, kad JAV pasiūlė savo „paramą Taivano gyventojams“, tačiau jos taip pat laikosi „vienos Kinijos“ politikos, pagal kurią pripažįstamas tik Pekinas.

„Šalys turi priimti savarankiškus sprendimus dėl savo užsienio politikos, – teigė jis. – Mes tai paliekame joms pačioms.“

1979 metais JAV pripažino Pekiną, tačiau tiekia ginklus Taivanui – savarankiškai demokratinei salai, į kurią pretenzijas reiškia Pekinas, neatmetantis galimybės ją užgrobti jėga.

Taivanas oficialiai vadinasi Kinijos Respublika – tai žemyno nacionalistų, pabėgusių į salą po pralaimėto pilietinio karo komunistams, palikimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Išvada

Teisingas Hondūro sprendimas. Draugauti su drambliu geriau, nei su pele. Su pelėm tegul draugauja tokios blusos, kaip Lietuva. Nuo kurių pasauly niekas nepriklauso, nors kiek becypsėtų....

>>>> O PRIE KO ČIA VĖL AMERIKA?

O prie ko cia tu? Ar zinai, ka jums siulo oficialiuose pasaulio suemimuose? “ Russkij kacap, pashel nahui”. Dabar zinai kur eiti.

Anonimas

lietuvos valstieciai su socialistais ir vel suruge, kad tokia maza salis izeide Kinijos komunistu partija.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS