Iranas laikosi savo – moterų stadionuose nebus | KaunoDiena.lt

IRANAS LAIKOSI SAVO – MOTERŲ STADIONUOSE NEBUS

Nepaisant protestų visoje šalyje, Iranas neketina atšaukti draudimo moterims lankytis stadionuose.

„Dabartinėmis aplinkybėmis moterų buvimas stadionuose nėra rekomenduotinas“, - sakė prezidento Hassano Rouhani štabo vadovas Mahmudas Waesis. Pradžioje esą turi būti įvykdytos „moralinės sąlygos“.

Taip, anot M. Waesio, kol kas nėra, nes vyrai aistruoliai stadionuose ir toliau laido „vulgarius keiksmus“. Tokia atmosfera islamo moterims nėra tinkama, pabrėžė štabo vadovas.

Irane moterims lankytis stadionuose draudžiama jau keturis dešimtmečius. Pirmadienio vakarą su sužalojimų ligoninėje mirė moteris, kuri, protestuodama prieš šį draudimą, praėjusią savaitę prie vieno Teherano teismo apsipylė benzinu ir save padegė.

Ši moteris buvo sulaikyta policijos, kai persirengusi vyru mėgino patekti į stadioną stebėti savo mėgstamo klubo „Esteghlal Teheran“ rungtynių. Teismas, be to, dėl pareigūnų įžeidimo nuteisė ją šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Moters mirtis sukėlė protestų bangą socialiniuose tinkluose. Irano nacionalinės komandos kapitonas Massudas Shojaei kalbėjo apie „gėdą“.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

"Bobos vieta - prie puodų!!!" - :s

ko

noret is relyginiu fanatiku juk ju mentalitetas viduramziu o turi A bomba kaip ir kt.fanatikai nusipirke 1 pas rusus kiti jav kaip zydai o imperijos pleciasi o velnias juokiasi nes jo planai vyksta zmonija 1 kita naikina,,,,,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS